HypoNews: Jak správně nastavit životní pojištění

Předschválená hypotéka do 24 hodin online z pohodlí domova.
Úrok od
4,79 %
Úvodní obrázek k online pořadu HypoNews

V šestém díle HypoNews se dozvíte, jak správně nastavit životní pojištění, jak na hypotéku se smlouvou na dobu určitou a v období mateřství.

03.07.2023 | Miroslav Majer | 5 minut k přečtení

Obsah článku

Hyponamíru, specialista na online hypotéky a online refinancování hypoték, vám přináší již šestý díl HypoNews, vašeho průvodce světem hypoték. Provázet vás bude online CEO hyponamíru Miroslav Majer ?.

Nastavení životního pojištění je velmi důležité. Je třeba zvážit rizika, která vás mohou ohrozit. Je nutné znát své závazky a také plány a cíle, kterých chcete dosáhnout. Životní pojištění by mělo pokrýt nejen nesplácení závazků, ale i vaše nastavené cíle. Nejčastěji se pojišťují rizika spojená se smrtí, invaliditou, závažnými nemocemi a trvalými následky. Pojištění je nejlevnější v mladším věku, protože s věkem roste riziko zdravotních problémů, které mohou zdražit nebo zkomplikovat pojištění. Více informací najdete v článku Jak správně nastavit životní pojištění.

Je možné získat hypotéku i při smlouvě na dobu určitou? Ano! Existují však určitá pravidla. Během žádosti o hypotéku nesmíte být ve zkušební době, která obvykle trvá první tři měsíce pracovního vztahu. Pokud se vám smlouva obnovuje, musíte prokázat, že se jedná o prodloužení předchozí smlouvy, aby se zkušební doba nezapočítávala. Důležité je, aby smlouva nekončila za méně než 3 měsíce. Některá povolání, zejména ve státní správě, jako jsou policisté, hasiči a doktoři, mají tu výhodu, že smlouvy na dobu určitou jsou zcela běžné. Pokud jste začali nové zaměstnání a uvažujete o hypotéce, přečtěte si více o tomto tématu v článku Hypotéka a smlouva na dobu určitou – co musíte vědět.

Hypotéka a mateřství se vzájemně nevylučují. Je však důležité pečlivě spočítat tento závazek, protože případný výpadek příjmu má vliv na získání hypotéky. I když můžete dostávat mateřskou dovolenou vyplácenou ve vyšších částkách, banka nemusí uznat tento příjem stoprocentně. Banky obvykle určují, kolik vám započítají jako příjem během mateřské dovolené. Pro podrobnější informace o hypotékách v období mateřství si přečtěte náš článek Žádost o hypotéku v těhotenství nebo při mateřské – jde to?

Témata

Miroslav Majer
CEO & Founder
Miroslav Majer je CEO a zakladatel hyponamíru. Rád se podílí na tvorbě obsahu a vnáší svůj pohled na aktuální témata.
Online sjednání hypotéky
Podpora online hypotečního specialisty
Zvýhodněné podmínky
Přehledné hypoteční bankovnictví

Napsali o nás

Hodnocení: 4.9 | 453 recenzí

Nepřehlédněte

Odhalujeme skryté poplatky a upozorňujeme na ně.