Analýza hypotečního trhu ve 41. týdnu 2023: Pokles úrokových sazeb v září

Předschválená hypotéka do 24 hodin online z pohodlí domova.
Úrok od
4,89 %
Hypoteční novinky

Situace na trhu financování bydlení stále nesouvisí s nedávnou krizí, kterou vyvolala vysoká inflace, nárůst cen energií a celková nejistota způsobená ukrajinskou válkou. Jedním z pozitivních signálů, které se objevily, je vývoj úrokových sazeb, které i nadále klesají.

10.10.2023 | Daniela Opletalová | 2 minuty k přečtení

Nejnižší nabídkové úrokové sazby nyní činí 5,38 %, přičemž průměrná sazba se pohybuje těsně nad šestiprocentní hranicí. Výrazný pokles byl zaznamenán zejména u reálných sazeb, které se v září snížily o 11 setin procentního bodu na 5,80 %.

Je třeba zdůraznit, že i přes tyto pozitivní signály jsou úrokové sazby stále daleko od úrovní kolem dvou procent, které jsme byli zvyklí v roce 2021. Těmto dobám se zdá, že se nevrátíme brzy.

Stále platí, že nejnižší nabízené úrokové sazby jsou spojeny s pětiletou fixací. Nicméně tříleté fixace jsou stále žádané, i když jsou o něco málo dražší. Na druhou stranu, fixace s delším časovým horizontem jsou téměř nedostupné, přestože jsou z hlediska ceny výhodnější ve srovnání s tříletými fixacemi.

Daniela Opletalová
Daniela Opletalová
Dany je naše grafička a content specialistka, která vlnami online marketingu proplouvá už od roku 2018. Miluje práci v kolektivu a na smysluplných projektech.
Online sjednání hypotéky
Podpora online hypotečního specialisty
Zvýhodněné podmínky
Přehledné hypoteční bankovnictví

Napsali o nás

Hodnocení: 4.9 | 447 recenzí

Nepřehlédněte

Odhalujeme skryté poplatky a upozorňujeme na ně.