Aktualizace úrokových sazeb u MP, ČSOBSS a SSČS

Předschválená hypotéka do 24 hodin online z pohodlí domova.
Úrok od
4,79 %
Hypoteční novinky

Revize úrokových sazeb od Modré pyramidy, ČSOB Stavební spořitelny a SSČS přináší snížení sazeb a nové slevy pro klienty, zahrnující pojištění a energetické úspory.

23.02.2024 | Daniela Opletalová

Obsah článku


Finanční trh prochází významnými změnami, neboť hlavní stavební spořitelny v České republice reagují na ekonomické podmínky snížením úrokových sazeb a úpravou nabídek úvěrových produktů. V tomto přehledu se podíváme na nedávné kroky Modré pyramidy, ČSOB Stavební spořitelny a Stavební spořitelny České spořitelny, které přinášejí nové možnosti a podmínky pro jejich klienty, včetně snížení sazeb a zrušení některých dlouhodobých fixací. Tyto změny mohou znamenat významné úspory pro stávající i nové klienty a ukazují dynamiku trhu ve snaze vyjít vstříc potřebám spotřebitelů v proměnlivém ekonomickém prostředí.

Modrá pyramida přizpůsobuje úrokové podmínky Hypoúvěru

Modrá pyramida oznámila s účinností od 20. února 2024 revizi svých hypotečních podmínek, včetně snížení úrokových sazeb a ukončení fixačních období na 8 a 10 let. Součástí změn je i adaptace tzv. „úrokové skládačky“, která nyní zahrnuje pojištění nemovitosti prostřednictvím Komerční pojišťovny a nutnost předložení průkazu energetické náročnosti budovy (PENB). Nejnižší úroková sazba nyní startuje na 5,69 % p.a. pod podmínkou 80% LTV, tříleté fixace, platby u KB a uzavření rizikového životního pojištění. Slevu 0,1 % p.a. je možné získat při pojištění nemovitosti u Komerční pojišťovny a stejnou slevu při doložení PENB.

ČSOBSS snižuje sazby u překlenovacích úvěrů

Od 22. února 2024 implementuje ČSOB Stavební spořitelna snížení úrokových sazeb jak pro nezajištěné, tak i zajištěné překlenovací úvěry. Pro nezajištěné úvěry Kredit došlo k poklesu sazeb o 0,5 % p.a., čímž spořitelna stanovuje nové sazby 7,4 % p.a. pro úvěry do 599 000 Kč a 7,0 % p.a. pro úvěry nad tuto částku. U úvěru Kredit s dotací se sazby snižují o 0,1 % p.a., s novými sazbami 6,9 % p.a. a 6,5 % p.a. v závislosti na výši úvěru. U zajištěného úvěru Topkredit dochází k úpravě sazeb až o 0,5 % p.a. s možností dalšího snížení o 0,4 % p.a. při splnění specifických podmínek.

SSČS zavádí výhodnější sazby pro Úvěr od Buřinky

Stavební spořitelna České spořitelny oznamuje k 23. února 2024 zlevnění svého produktu Úvěr od Buřinky. Úrokové sazby klesají o 0,4 % p.a. pro tříleté fixace i pro sazby platné po celou dobu splácení. S novou sazbou 6,29 % p.a. pro tříletou fixaci je možné získat slevu 0,5 % p.a. pro úvěry využité na energetické úspory nebo na nákup družstevního bytu.

Daniela Opletalová
Daniela Opletalová
Dany je naše grafička a content specialistka, která vlnami online marketingu proplouvá už od roku 2018. Miluje práci v kolektivu a na smysluplných projektech.
Online sjednání hypotéky
Podpora online hypotečního specialisty
Zvýhodněné podmínky
Přehledné hypoteční bankovnictví

Napsali o nás

Hodnocení: 4.9 | 453 recenzí

Nepřehlédněte

Odhalujeme skryté poplatky a upozorňujeme na ně.