734 688 388

Koupě bytu jako investice

Koupě bytu jako investice
vydáno 25.10.2016

Byt už dávno nemusí být jen místo k bydlení, ale i příležitost k výhodné investici. Je to ale skutečně tak? Byt už dávno nemusí být jen místo k bydlení, ale i příležitost k výhodné investici. Je to ale skutečně tak? Vyplatí se stále investice do nemovitostí, není lepší platit nájem?

Hypotéka nebo nájem?

Není žádným tajemstvím, že hypotéky jsou letos opravdu rekordně levné. Pokles úrokové sazby provází celý rok a v září 2016 spadla úroková sazba na průměrně 1,82%. Tato skutečnost jednoznačně nahrává pořizování nemovitosti do osobního vlastnictví, a to i přesto, že jejich ceny naopak spíše rostou. Nájem totiž za takovýchto okolností je stále dražší variantou. Kromě toho postupem času podléhá vlivu inflace. Ačkoliv jako téměř u všech investic, nic není jisté - předvídat další vývoj v horizontu příštích několika let je téměř nemožné, žádné garance nejsou ani zde.

Podle průzkumů, jenž v roce 2014 provedla Raiffeisen stavební spořitelna, je při srovnání částek za nájem oproti pořizování vlastního bydlení průměrná doba návratnosti investice do vlastního bydlení zhruba třiadvacet let. Nicméně stále zůstává v platnosti teze, že hypotéka je zkrátka dlouhodobý finanční závazek, k němuž byste měli rozhodně přistoupit zodpovědně a až tehdy, když máte stabilní zaměstnání a v zásadě jasno v tom, ve které lokalitě hodláte zůstat. První rok či dva po odstěhování od rodičů si určitě můžete samostatné bydlení „nanečisto“ vyzkoušet v podnájmu a s naším porovnávačem si pak snadno porovnat hypotéku šitou Vám přímo na míru.

Kde se vyplatí vlastní byt?

A kde je nejvýhodnější bydlet? Podle stejné studie jmenované v předešlém odstavci vychází jakožto nejúspornější lokalita Ústecký kraj. Naopak vlastnímu bydlení příliš nenahrává kraj Zlínský, tam je návratnost investice nejdelší.

Tradičně platí ono okřídlené, že v Praze je blaze, leč draze. V této lokalitě se pořizovací ceny bytů šplhají do nejvyšších částek (zcela nepřekvapivě). Citelně více zaplatíte i za bydlení v dalších větších městech, obdobně je na tom například i Brno.

Cena jako hlavní kritérium

Pokud chcete bydlet ve vlastním a pokud možno za dostupné peníze, musíte zvolit městkou periferii, kde se ceny nemovitostí pohybují řádově v jiných kategoriích. Při porovnávání ale rozhodně zvažte, jestli množství času a peněz, investovaných do dopravy k místu Vaší práce, tuto výhodu nevyváží.

A o jaké byty je největší zájem? Shodně je mezi nájemníky i budoucími majiteli největší zájem o byty s dispozicí 2+KK, ideálně v centru města.

Nová hypotékaRefinancováníAmerická hypotéka
Zadejte nenulovou hodnotu
Zadejte nenulovou hodnotu
1 rok 40 let
1 rok 30 let

Pro nejpřesnější nabídku vyplňte co nejvíce informací

Informace k nemovitosti

pro nejpřesnější nabídku vyplňte co nejvíce informací

Informace o žadateli

Zadejte nenulovou hodnotu

Kontaktní údaje

Nesmí být prázdné
Zadejte 5 číslic
Zadejte 9 číslic
Nesprávný formát
Chci řešit online info

Odesláním formuláře vyjadřujete souhlas s VOP portálu www.hyponamiru.cz

Porovnání běžných hypoték

/
Splátka
Úrok
RPSN
Splatnost
Minimální měsíční příjem
Zaplatíte celkem

Pracujeme na tom

Děkujeme za Váš zájem. Jdeme na tom pracovat, ať můžete bydlet co nejdříve ve vlastním.

Co bude následovat?

Vyplnění hypoteční kalkulačky

HOTOVO
2

Kontrola zadaných údajů

ZPRACOVÁVÁ SE
3

Přidělení hypotečního specialisty

4

Zařizování Vaší hypotéky

Nebyl nalezen žádný vhodný produkt

Co bude následovat?

Naši hypoteční poradci vám zdarma pomohou s výběrem produktu na míru.

Úrok od 2,02%
Reprezentativní příklad
  • U nás získáte individuální úrokovou sazbu.
  • Pomohli jsme už více než 21 000 klientům.
  • Hypotéky vyřizujeme rychle a bez starostí.
  • Nabízíme také odbornou konzultaci.

Napsali o nás

Používáním webů společnosti Hypo na míru s.r.o. souhlasíte s tím, že k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a cílení reklam používají soubory cookie. Více informací

Hledání výsledků...

Zpracování osobních údajů

S ohledem na nařízení Evropského parlamentu a Rady EU č. 2016/679 (GDPR) naše obchodní společnost Hypo na míru s.r.o., IČ: 05736501, přijala Zásady ochrany osobních údajů, ve kterých se dočtete o zpracování Vašich osobních údajů a Vašich právech.

Vzhledem k tomu, že Vaše požadavky bude vyřizovat hypoteční specialista spolupracující s naší společností, rádi bychom Vás požádali o Souhlas se zpracováním osobních údajů.

Souhlasím se zpracováním mých osobních údajů za účelem poskytnutí služby spočívající ve srovnání, nabídce a zprostředkování finančních služeb a produktů v oblasti poskytování spotřebitelského úvěru na bydlení vč. předání osobních údajů externím hypotečním specialistům. Zároveň čestně prohlašuji, že osobní údaje, které jsem poskytl/a jsou přesné, pravdivé a úplné.

Bez udělení souhlasu se zpracováním osobních údajů nemůžeme provést srovnání produktů v hypoteční kalkulačce. Děkujeme za pochopení.