734 688 388

Kdy se vyplatí využít možnosti mimořádných splátek hypotéky?

Kdy se vyplatí využít možnosti mimořádných splátek hypotéky?
vydáno 27.12.2018

Mimořádné splacení úvěrů bylo až do nedávné doby díky vysokým sankčním poplatkům pro většinu klientů nevýhodné. U hypoték situaci změnil nový zákon o spotřebitelském úvěru. Jaké jsou podmínky předčasného splacení a kdy se skutečně vyplatí?

Nový zákon umožňuje bez poplatku splatit až 25 procent výše úvěru, a to měsíc před výročím smlouvy (respektive poslední fixace). Další podstatnou novinkou je možnost mimořádné splátky a to až do výše jistiny úvěru. Tu můžete učinit do tří měsíců od doby, kdy vám banka  stanoví novou výši úrokové sazby.

Tyto novinky se však týkají až hypoték sjednaných po 1.12.2016, kdy nový spotřebitelský zákon nabyl účinnosti.

Konec nesmyslně vysokým poplatkům

Předčasně splatit hypotéku samozřejmě můžete kdykoli a banka už vás nemůže účelně výší poplatku od předčasného splacení  odrazovat. Podle nové legislativy si může naúčtovat jen nezbytné poplatky spojené s potřebnou administrativou. V praxi pak takový poplatek při předčasném splacení celé hypotéky například z důvodu prodeje nemovitosti, nesmí činit více než jedno procento. Poplatek je současně stanoven do maximální výše, a to 50 tisíc korun.

Levné úvěry mimořádná splátka nespasí

Ne za všech okolností se však výjimečné splátky vyplatí. Pakliže máte fixaci hypotéky z doby, kdy byly extrémně nízké úrokové sazby, nebude pro vás mimořádná splátka či  možnost předčasného splacení z hlediska úspory příliš zajímavá. Platí to především pro úvěry, které mají úroky pod dvě procenta.

Bankovní poradci se v takových případech shodují, že v případě levných úvěrů není třeba za každou cenu možnosti mimořádných splátek využít, nebotˇ výsledná úspora nemusí být v konečném důsledku finančně zajímavá. Vliv na výši úspory mají totiž také odečet úroků ze základu daně a případný výnos v případě uložení v bance na spořicím účtu, jehož rostoucí sazby by úsporu ještě snížily. V takových případech finanční odborníci radí případnou volnou hotovost ponechat na horší časy jako finanční rezervu.

Nová hypotékaRefinancováníAmerická hypotéka
Zadejte nenulovou hodnotu
Zadejte nenulovou hodnotu
1 rok 40 let
1 rok 30 let

Pro nejpřesnější nabídku vyplňte co nejvíce informací

Informace k nemovitosti

pro nejpřesnější nabídku vyplňte co nejvíce informací

Informace o žadateli

Zadejte nenulovou hodnotu

Kontaktní údaje

Nesmí být prázdné
Zadejte 5 číslic
Zadejte 9 číslic
Nesprávný formát
Chci řešit online info

Odesláním formuláře vyjadřujete souhlas s VOP portálu www.hyponamiru.cz

Porovnání běžných hypoték

/
Splátka
Úrok
RPSN
Splatnost
Minimální měsíční příjem
Zaplatíte celkem

Pracujeme na tom

Děkujeme za Váš zájem. Jdeme na tom pracovat, ať můžete bydlet co nejdříve ve vlastním.

Co bude následovat?

Vyplnění hypoteční kalkulačky

HOTOVO
2

Kontrola zadaných údajů

ZPRACOVÁVÁ SE
3

Přidělení hypotečního specialisty

4

Zařizování Vaší hypotéky

Nebyl nalezen žádný vhodný produkt

Co bude následovat?

Naši hypoteční poradci vám zdarma pomohou s výběrem produktu na míru.

Úrok od 2,02%
Reprezentativní příklad
  • U nás získáte individuální úrokovou sazbu.
  • Pomohli jsme už více než 21 000 klientům.
  • Hypotéky vyřizujeme rychle a bez starostí.
  • Nabízíme také odbornou konzultaci.

Napsali o nás

Používáním webů společnosti Hypo na míru s.r.o. souhlasíte s tím, že k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a cílení reklam používají soubory cookie. Více informací

Hledání výsledků...

Zpracování osobních údajů

S ohledem na nařízení Evropského parlamentu a Rady EU č. 2016/679 (GDPR) naše obchodní společnost Hypo na míru s.r.o., IČ: 05736501, přijala Zásady ochrany osobních údajů, ve kterých se dočtete o zpracování Vašich osobních údajů a Vašich právech.

Vzhledem k tomu, že Vaše požadavky bude vyřizovat hypoteční specialista spolupracující s naší společností, rádi bychom Vás požádali o Souhlas se zpracováním osobních údajů.

Souhlasím se zpracováním mých osobních údajů za účelem poskytnutí služby spočívající ve srovnání, nabídce a zprostředkování finančních služeb a produktů v oblasti poskytování spotřebitelského úvěru na bydlení vč. předání osobních údajů externím hypotečním specialistům. Zároveň čestně prohlašuji, že osobní údaje, které jsem poskytl/a jsou přesné, pravdivé a úplné.

Bez udělení souhlasu se zpracováním osobních údajů nemůžeme provést srovnání produktů v hypoteční kalkulačce. Děkujeme za pochopení.