Potvrzení výše příjmů

Úrok od
4,89 %

Potvrzení výše příjmů je dokument, který je každý žadatel o hypotéku povinen předložit. Zaměstnanec v něm má zaměstnavatelem uvedenou průměrnou výši čistého měsíčního příjmu a banka tyto informace bere v potaz během scoringu budoucího klienta.

Doložení výše příjmů

Prokázat výši příjmu bance lze několika způsoby. Když máte u banky svůj účet, na který vám chodí výplata, banka má vše potřebné ihned k dispozici. Další možností je potvrzení příjmů ze zaměstnání, podnikatelé zase prokazují svůj příjem prostřednictvím aktuálního daňového přiznání a potvrzením o zaplacení daně z příjmu.

Víte, že když bance doložíte potvrzení od zaměstnavatele, banka si zkontroluje, zda vám na účet skutečně chodí tolik, kolik zaměstnavatel na potvrzení uvedl?

Jaké informace banka potřebuje vědět?

Kromě výše příjmů banku také zajímá, zda máte pracovní poměr na dobu určitou nebo neurčitou, jaká je skladba vaší hrubé mzdy a zda máte nějaké srážky ze mzdy. Kromě toho se může zaměřit i na to, jak dlouho byl klient v uplynulém období v pracovní neschopnosti.

Související pojmy

Pasivní příjem

Ptali se vás v bance, zda máte nějaký pasivní příjem? Nebo jste na tento pojem narazili v žádosti o

Banka

Finanční instituce, u které si finance můžete uložit nebo naopak vypůjčit, se označuje jako banka.

Daňové přiznání

Každý rok podáváme daňové přiznání, kterým přiznáme příjmy podléhající dani.

Potvrzení o příjmu

Konečně jste se rozhodli pro pořízení vlastní nemovitosti a připravujete se banku požádat o schválení hypotečního úvěru.

Online sjednání hypotéky
Podpora online hypotečního specialisty
Zvýhodněné podmínky
Přehledné hypoteční bankovnictví

Napsali o nás

Hodnocení: 4.9 | 447 recenzí

Nepřehlédněte

Odhalujeme skryté poplatky a upozorňujeme na ně.