HypoNews: Nejlepší hypotéka - srovnání, jak se pozná a co obnáší?

Předschválená hypotéka do 24 hodin online z pohodlí domova.
Úrok od
4,89 %
Úvodní obrázek k pořadu hyponews

V desátém díle HypoNews se dozvíte, jak se pozná nejlepší hypotéka, na co si dát pozor před uzavřením hypotéky a proč nevolit eurovou hypotéku.

30.11.2022 | Daniela Opletalová | 5 minut k přečtení

Obsah článku

Hyponamíru, specialista na online hypotéky a online refinancování hypoték, vám přináší letošní desátý díl HypoNews, vašeho průvodce světem hypoték. Provázet vás dnes bude online hypoteční specialistka hyponamíru Monika Cahová.

Uvažujete o sjednání hypotéky? Jak ale začít a vybrat si tu nejlepší hypotéku? Je to jednoduché! Doporučujeme její výběr neuspěchat a porovnat si nabídky od více bank. Nemusí vždy platit, že pokud budete řešit vše pod jednou střechou, pro vás bude výhodnější. Nebojte se jiné banky než na kterou jste zvyklí. Před výběrem nejlepší hypotéky je důležité vědět, co konkrétně chcete hypotékou financovat a který parametr je pro vás klíčový – výše splátky, úroková sazba nebo doba splácení? Jsme specialisté na hypotéky, rádi vám poradíme, která je pro vás ta nejlepší hypotéka.

Na co si dát pozor před uzavřením hypotéky? Určitě se nenechte zlákat lákavou nízkou úrokovou sazbou. Dále pozor na sazbu s pojištěním schopnosti splácet, na první pohled totiž sníží úrokovou sazbu, ale zvedne vám náklady spojené s hypotékou. Dalším ukazatelem, kterému byste měli věnovat pozornost, je RPSN vyjadřující celkové roční náklady spojené s hypotékou, které zaplatíte. V neposlední řadě pozor na skryté poplatky. My v hyponamíru vás na ně včas upozorňujeme a eliminujeme je co možná nejvíce. Nakonec věnujte pozornost i podmínkám čerpání hypotéky. Více se dozvíte v našem článku Na co si dát pozor u hypotéky – co si zjistěte před uzavřením.

Proč eurová hypotéka není dobrý nápad? Nejprve je třeba znát pár čísel – aktuální úroková sazba se v České republice pohybuje kolem 6 %, míra inflace kolem 15 %. Proto v současné době budí v klientech zájem o hypotéku v eurech, která láká na nízkou úrokovou sazbu kolem 2-3 %. Nenechte se však zlákat! Pokud máte příjem v eurech, na první pohled se může eurová hypotéka zdát výhodná, ale… co když změníte zaměstnání a příjem najednou budete mít v českých korunách? Ale hypotéku sjednanou v eurech? Kolik za ni reálně zaplatí především díky kurzovému rozdílu? Dále nemáte ani jistotu, jak se v čase bude měnit cena eura. Nejjednodušším řešením je vzít si s námi hypotéku v korunách – tu vám sjednáme rychle, bezpečně a online. Více se o eurové hypotéce.

Témata

Daniela Opletalová
Daniela Opletalová
Dany je naše grafička a content specialistka, která vlnami online marketingu proplouvá už od roku 2018. Miluje práci v kolektivu a na smysluplných projektech.
Online sjednání hypotéky
Podpora online hypotečního specialisty
Zvýhodněné podmínky
Přehledné hypoteční bankovnictví

Napsali o nás

Hodnocení: 4.9 | 447 recenzí

Nepřehlédněte

Odhalujeme skryté poplatky a upozorňujeme na ně.