Kolik musím mít vlastních prostředků při žádosti o hypotéku?

Předschválená hypotéka do 24 hodin online z pohodlí domova.
Úrok od
4,89 %

Všechny banky sledují ukazatel LTV (loan to value), který poměřuje výši poskytovaného úvěru a hodnotu zastavované nemovitosti. Podle doporučení České národní banky (ČNB) byste dnes už neměli získat hypotéku nad 90 % ukazatele LTV. V omezené míře jsou nabízeny také hypotéky nad 80 % LTV, protože těch mohou banky poskytnout jen 15 %. Pokud tedy uvažujete o financování vlastního bydlení hypotékou, měli byste mít naspořeno alespoň 25 % z kupní ceny nemovitosti.

Za novou hypotékou
Za novou hypotékou

Počítejte také s tím, že banka při výpočtu hodnoty zastavované nemovitosti nevychází z tržní ceny, ale ze znaleckého posudku. Tyto dvě hodnoty se mohou lišit o více než 10 %. Kromě rozdílu mezi kupní a odhadní cenou nemovitosti je potřeba dopředu počítat i s platbou 4% daně z nabytí nemovitých věcí a provize realitnímu makléři. 

TIP: Kombinací hypotéky a stavebního spoření je možné financovat 100 % hodnoty nemovitosti. Naši hypoteční specialisté vám poradí, jak nejlépe využít hypotéku a stavební spoření k získání potřebné částky na nákup nemovitosti.

Online sjednání hypotéky
Podpora online hypotečního specialisty
Zvýhodněné podmínky
Přehledné hypoteční bankovnictví

Napsali o nás

Hodnocení: 4.9 | 447 recenzí

Nepřehlédněte

Odhalujeme skryté poplatky a upozorňujeme na ně.