734 688 388

Problémy se splácením

Protože víme, že život přináší mnohé situace, chápeme, že se může stát, že nebudete moci splácet svůj úvěr. I v takové chvíli jsme tu pro Vás, abychom Vám nastalé potíže pomohli vyřešit.


Nemohu splácet hypotéku

Hypotéka je úvěr, který člověk splácí řadu let. V takovém časovém horizontu tedy nelze předpokládat, zda nebudu dlouhodobě nemocný, nepřijdu o partnera, nebo neztratím práci.

Jak předejít ztrátě schopnosti splácet?

Klient by neměl jít na hraniční možnosti výšky úvěru a svých příjmů. V případě ponechání rezervy v měsíčních příjmech pak nehrozí úplná ztráta schopnosti splácet závazky.

I při čerpání úvěru by se měl klient snažit mít finanční rezervu. V případě výpadku příjmů Vám tato rezerva dobře poslouží.

Jak nastalou situaci řešit?

Především nás o své situaci informujte. Ať už neschopnost splácet způsobí nemoc, ztráta zaměstnání, rozvod nebo úmrtí partnera, nezoufejte, řešení najdeme. To však stojí především na otevřené komunikaci mezi Vámi a bankou.

Jaké mohou být důsledky, pokud nesplácím včas

Pokud včas neposíláte splátku, může se stát, že Vám poběží úroky z prodlení. Tyto úroky běží, i pokud splátku například rozdělíte. Nejlepší je se ihned spojit s hypotečním poradcem nebo bankéřem a řešit konkrétní nastalou situaci.

Jak mi banka pomůže?

Banka neschopnost splácet řeší odkladem splátek nebo prodloužením konečné doby splatnosti hypotéky. Postup závisí na Vaší předchozí platební historii a bezproblémové komunikaci s bankou. Ve většině případů je takové řešení oboustranně výhodné, protože klientovi pomůže ustálit finanční situaci a vrátit se k bezproblémovému splácení.

Jak svou situaci můžu řešit já sám?

Ať už se z jakéhokoli důvodu rozhodnete nemovitost prodat a z hypotéky se tak vyvázat, můžete tak učinit v případě, že dům nebo byt není právně zatížen (například exekucí nebo insolvenční řízení). Z peněz z prodeje můžete uhradit dluh (po úhradě banka zruší zástavní právo na nemovitost).

Pokud by se banka rozhodla přistoupit ke zpeněžení nemovitosti, pokryje těmito financemi klientův dluh. Taková řešení přichází na řadu jako poslední možnost, kdy klient nesplácí a na nemovitost je uvalena například exekuce. Podmínky takového postupu jsou pak vždycky individuální a podléhají soudnímu rozhodnutí.


Rozvod a hypotéka

Pokud jste v situaci, kdy se budete se svým protějškem rozvádět, je pro Vás pravděpodobně namáhavé soustředit se na řešení hypotéky. I v takové situaci jsme tu pro Vás.

V situaci, kdy se chce jeden z manželů z hypotéky vyvázat a druhý ji bude nadále splácet, bance doložíte následující podklady:

 • Rozsudek o rozvodu s doložkou nabytí právní moci
 • Dohodu o vypořádání společného jmění manželů
 • Doklady prokazující příjem osob, kterých se úvěr bude nadále týkat
 • Měsíční výdaje osob, kterých se bude úvěr nadále týkat
 • Doklad o převodu nemovitosti
 • Nabývací titul (kupní smlouva, darovací smlouva atd.)
 • Kopii smlouvy o účtu a případné nové číslo účtu, ze kterého bude odcházet plnění

Vyvázání banka provede vyhotovením Dodatku ke smlouvě o úvěru.

Chci si nemovitost nechat a partnera vyplatit

Může nastat situace, kdy jeden z manželů bude chtít druhého vyplatit a na danou nemovitost si vezme hypotéku. V takovém případě je nutné předložit rozsudek o rozvodu s doložkou nabytí právní moci a Dohodu o vypořádání již zaniklého společného jmění manželů.

S případnými dalšími dotazy se můžete obrátit na naše hypoteční poradce.


Dědictví

Aby mohl jeden z dědiců vyplatit ostatní a získat tak nemovitost do svého vlastnictví, musí být dědické řízení řádně ukončené. Jako žadatel o úvěr bude muset předložit usnesení, na jehož základě se stává vlastníkem předmětné nemovitosti s povinností ostatní pozůstalé vyplatit.

Nová hypotékaRefinancováníAmerická hypotéka
Zadejte nenulovou hodnotu
Zadejte nenulovou hodnotu
1 rok 40 let
1 rok 30 let

Pro nejpřesnější nabídku vyplňte co nejvíce informací

Informace k nemovitosti

pro nejpřesnější nabídku vyplňte co nejvíce informací

Informace o žadateli

Zadejte nenulovou hodnotu

Kontaktní údaje

Nesmí být prázdné
Zadejte 5 číslic
Zadejte 9 číslic
Nesprávný formát
Chci řešit online info

Odesláním formuláře vyjadřujete souhlas s VOP portálu www.hyponamiru.cz

Porovnání běžných hypoték

/
Splátka
Úrok
RPSN
Splatnost
Minimální měsíční příjem
Zaplatíte celkem

Pracujeme na tom

Děkujeme za Váš zájem. Jdeme na tom pracovat, ať můžete bydlet co nejdříve ve vlastním.

Co bude následovat?

Vyplnění hypoteční kalkulačky

HOTOVO
2

Kontrola zadaných údajů

ZPRACOVÁVÁ SE
3

Přidělení hypotečního specialisty

4

Zařizování Vaší hypotéky

Nebyl nalezen žádný vhodný produkt

Co bude následovat?

Naši hypoteční poradci vám zdarma pomohou s výběrem produktu na míru.

Úrok od 2,02%
Reprezentativní příklad
 • U nás získáte individuální úrokovou sazbu.
 • Pomohli jsme už více než 21 000 klientům.
 • Hypotéky vyřizujeme rychle a bez starostí.
 • Nabízíme také odbornou konzultaci.

Napsali o nás

Používáním webů společnosti Hypo na míru s.r.o. souhlasíte s tím, že k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a cílení reklam používají soubory cookie. Více informací

Hledání výsledků...

Zpracování osobních údajů

S ohledem na nařízení Evropského parlamentu a Rady EU č. 2016/679 (GDPR) naše obchodní společnost Hypo na míru s.r.o., IČ: 05736501, přijala Zásady ochrany osobních údajů, ve kterých se dočtete o zpracování Vašich osobních údajů a Vašich právech.

Vzhledem k tomu, že Vaše požadavky bude vyřizovat hypoteční specialista spolupracující s naší společností, rádi bychom Vás požádali o Souhlas se zpracováním osobních údajů.

Souhlasím se zpracováním mých osobních údajů za účelem poskytnutí služby spočívající ve srovnání, nabídce a zprostředkování finančních služeb a produktů v oblasti poskytování spotřebitelského úvěru na bydlení vč. předání osobních údajů externím hypotečním specialistům. Zároveň čestně prohlašuji, že osobní údaje, které jsem poskytl/a jsou přesné, pravdivé a úplné.

Bez udělení souhlasu se zpracováním osobních údajů nemůžeme provést srovnání produktů v hypoteční kalkulačce. Děkujeme za pochopení.