734 688 388

Vše, co jste chtěli vědět o mimořádných splátkách

Vše, co jste chtěli vědět o mimořádných splátkách
vydáno 24.11.2016

Otevřela se Vám možnost díky nenadálému příjmu splatit úvěr dříve? Než se začnete radovat, věnujte nám pár minut a přečtěte si s HYPOnaMÍRU více. Finanční injekce by se Vám leckdy mohla spíše vymstít. Kdy nejlépe realizovat mimořádnou splátku a proč?

Co je mimořádná splátka a jak funguje

Asi nejčastěji se s podobným postupem setkáme u hypotéky, která představuje pro většinu lidí poměrně výrazný a dlouhodobý zásah do rodinného rozpočtu. Proto se zdá fakt, že se nám ji podaří „smazat“ dříve, jako dobrý nápad. V takové situaci se určitě vyplatí počkat až na konec fixace. Jakékoli narušení domluveného splátkového kalendáře banka vesměs zatíží poplatky. A to většinou v procentech ze splacené částky nebo ze splacené částky jistiny za každý započatý rok či měsíc do konce fixace. Byť se začínají podmínky poměrně uvolňovat (jak jsme informovali ve článku Novela zákona o spotřebitelském úvěru).

Kupříkladu Air Bank se jako první zachovala ke svým klientům vstřícně a sankce neúčtuje žádné. Hypoteční banka zase nabízí možnost jednou ročně mimořádnou splátku realizovat bez poplatků. Má to ovšem svoje ale. Lze tak učinit (teď citujeme z obchodních podmínek), vždy v měsíci následujícím po uhrazení 12 splátek od dočerpání úvěru a dále vždy po uhrazení minimálně 12 splátek. Také tato banka, podobně jako mnoho jiných, limituje částku, jenž můžeme splatit. Ta může činit nejvýše 20% z aktuálního zůstatku jistiny. U GE Money Bank a Raiffeisenbank je výše limitu mimořádné splátky zase shodně nastavena na 25 %.

V případě, že byste vymezená pravidla překročili a chtěli například doplatit celou hypotéku naráz, hrozí pokuta až v řádech statisíců.

Jak mimořádná splátka ovlivní hypotéku a co se bude měnit

Mimořádná splátka ovlivní i Vaši hypotéku jako celek. Můžete si potom stanovit, zda si snížíte splátky a zachováte dobu splatnosti či naopak budete chtít splácet úvěr ve stejné výši jako dosud, ale hypotéku doplatit dříve.

Převrat v této oblasti bude znamenat dnes již platný zákon o spotřebitelských úvěrech, který nabude účinnosti novelou zákona v prosinci 2016. Ten garantuje maximální sankci za předčasné splacení ve výši 1 % z předčasně doplacené částky, nejvýše však 50 000 Kč.

Nová hypotékaRefinancováníAmerická hypotéka
Zadejte nenulovou hodnotu
Zadejte nenulovou hodnotu
1 rok 40 let
1 rok 30 let

Pro nejpřesnější nabídku vyplňte co nejvíce informací

Informace k nemovitosti

pro nejpřesnější nabídku vyplňte co nejvíce informací

Informace o žadateli

Zadejte nenulovou hodnotu

Kontaktní údaje

Nesmí být prázdné
Zadejte 5 číslic
Zadejte 9 číslic
Nesprávný formát
Chci řešit online info

Odesláním formuláře vyjadřujete souhlas s VOP portálu www.hyponamiru.cz

Porovnání běžných hypoték

/
Splátka
Úrok
RPSN
Splatnost
Minimální měsíční příjem
Zaplatíte celkem

Pracujeme na tom

Děkujeme za Váš zájem. Jdeme na tom pracovat, ať můžete bydlet co nejdříve ve vlastním.

Co bude následovat?

Vyplnění hypoteční kalkulačky

HOTOVO
2

Kontrola zadaných údajů

ZPRACOVÁVÁ SE
3

Přidělení hypotečního specialisty

4

Zařizování Vaší hypotéky

Nebyl nalezen žádný vhodný produkt

Co bude následovat?

Naši hypoteční poradci vám zdarma pomohou s výběrem produktu na míru.

Úrok od 2,02%
Reprezentativní příklad
  • U nás získáte individuální úrokovou sazbu.
  • Pomohli jsme už více než 21 000 klientům.
  • Hypotéky vyřizujeme rychle a bez starostí.
  • Nabízíme také odbornou konzultaci.

Napsali o nás

Používáním webů společnosti Hypo na míru s.r.o. souhlasíte s tím, že k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a cílení reklam používají soubory cookie. Více informací

Hledání výsledků...

Zpracování osobních údajů

S ohledem na nařízení Evropského parlamentu a Rady EU č. 2016/679 (GDPR) naše obchodní společnost Hypo na míru s.r.o., IČ: 05736501, přijala Zásady ochrany osobních údajů, ve kterých se dočtete o zpracování Vašich osobních údajů a Vašich právech.

Vzhledem k tomu, že Vaše požadavky bude vyřizovat hypoteční specialista spolupracující s naší společností, rádi bychom Vás požádali o Souhlas se zpracováním osobních údajů.

Souhlasím se zpracováním mých osobních údajů za účelem poskytnutí služby spočívající ve srovnání, nabídce a zprostředkování finančních služeb a produktů v oblasti poskytování spotřebitelského úvěru na bydlení vč. předání osobních údajů externím hypotečním specialistům. Zároveň čestně prohlašuji, že osobní údaje, které jsem poskytl/a jsou přesné, pravdivé a úplné.

Bez udělení souhlasu se zpracováním osobních údajů nemůžeme provést srovnání produktů v hypoteční kalkulačce. Děkujeme za pochopení.