734 688 388

Úskalí financování dřevostaveb

Úskalí financování dřevostaveb
vydáno 02.01.2017

Dřevostavby jsou stále oblíbenější, mimo jiné pro rychlost výstavby a energetickou nenáročnost. Bydlení ve dřevostavbě má rozhodně své nezaměnitelné kouzlo. Úskalí však může nastat s financováním takového domu. Na co si dát pozor poradí HYPOnaMÍRU.

Jak překlenout nesnáze při poskytování hypotéky na dřevostavbu

Zpravidla většina lidí se uchýlí při pořizování vlastního bydlení k hypotéce. Pokud banka usoudí, že disponujete dostačující bonitou, neměl by pro vás být problém ji získat, ať se jedná o jakýkoli typ domu. Nemusíte mít obavy, že by banka dřevostavbu podhodnotila. Tedy pokud nemovitost můžete bance zastavit oproti poskytnutí hypotečního úvěru tak, jak je obvyklé.

Jiná situace nastává, pokud zatím vlastníte pouze pozemek, ne však hotovou stavbu. To může znamenat problém, který je, vzhledem k rychlosti výstavby, poměrně častý. Dřevostravbu totiž můžete postavit v rámci týdnů. Zkrátka dříve dostavíte, než vyřešíte formality při poskytování úvěru. Co ale s tím?

Průkopníkem byla v tomto směru před několika lety Česká spořitelna. Dnes již na trhu panuje znatelně příznivější situace a celá řada bankovních institucí je ochotna tuto situaci ve formě obvyklého předhypotečního úvěru řešit. Pokud ji máte, můžete se zaručit jinou nemovitostí než tou, na kterou si berete hypotéku. Předhypoteční úvěr má ovšem i svoje nevýhody, vzhledem k tomu, že je limitován maximální částkou a úročen vyšší úrokovou sazbou. Případně lze k tomuto účelu použít i přímo pozemek a zastavit ho. Tedy alespoň pokud má pozemek dostatečnou hodnotu.

Někteří poskytovatelé úvěru jsou poněkud vstřícnější v tom, že dokáží zkombinovat individuálně i několik možností ručení najednou do jednoho produktu - nabízejí tak možnost speciálního čerpání při zachování výhod klasické hypotéky. A to ať už ve fázi, kdy si necháte stavět “na klíč” nebo si ji realizujete svépomocí. Často ani nejste omezeni přesně daným seznamem dodavatelů.

Jak situaci řešit jinak než přes banku

Je ale potřeba si na to dát pozor, protože se může naopak stát, že vámi vybraná banka bere v potaz pouze svoje stavební firmy a tu Vaši zamítne. Nebo si nebude umět poradit se situací, kdy hodláte alespoň část stavby realizovat vlastními silami a potřebujete na to čerpat úvěr.

Zabránit tomu můžete tím, že namísto přemýšlení o hypotéce začnete na samém začátku pečlivě uvažovat o výběru stavební firmy. Nejjednodušší totiž je samozřejmě nemuset žádné speciální možnosti čerpání řešit a dokázat se s dodavatelem dohodnout na takových podmínkách, které to umožní. Můžete individuálně vyjednávat o zálohách, případně i o datu jejich splatnosti. Platba se dá odsunout, takže v podstatě získáte dodavatelský úvěr. Pokud chcete vyjednat tu nejlepší variantu, svěřte se do rukou týmu z HYPOnaMÍRU.

Nová hypotékaRefinancováníAmerická hypotéka
Zadejte nenulovou hodnotu
Zadejte nenulovou hodnotu
1 rok 40 let
1 rok 30 let

Pro nejpřesnější nabídku vyplňte co nejvíce informací

Informace k nemovitosti

pro nejpřesnější nabídku vyplňte co nejvíce informací

Informace o žadateli

Zadejte nenulovou hodnotu

Kontaktní údaje

Nesmí být prázdné
Zadejte 5 číslic
Zadejte 9 číslic
Nesprávný formát
Chci řešit online info

Odesláním formuláře vyjadřujete souhlas s VOP portálu www.hyponamiru.cz

Porovnání běžných hypoték

/
Splátka
Úrok
RPSN
Splatnost
Minimální měsíční příjem
Zaplatíte celkem

Pracujeme na tom

Děkujeme za Váš zájem. Jdeme na tom pracovat, ať můžete bydlet co nejdříve ve vlastním.

Co bude následovat?

Vyplnění hypoteční kalkulačky

HOTOVO
2

Kontrola zadaných údajů

ZPRACOVÁVÁ SE
3

Přidělení hypotečního specialisty

4

Zařizování Vaší hypotéky

Nebyl nalezen žádný vhodný produkt

Co bude následovat?

Naši hypoteční poradci vám zdarma pomohou s výběrem produktu na míru.

Úrok od 2,02%
Reprezentativní příklad
  • U nás získáte individuální úrokovou sazbu.
  • Pomohli jsme už více než 21 000 klientům.
  • Hypotéky vyřizujeme rychle a bez starostí.
  • Nabízíme také odbornou konzultaci.

Napsali o nás

Používáním webů společnosti Hypo na míru s.r.o. souhlasíte s tím, že k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a cílení reklam používají soubory cookie. Více informací

Hledání výsledků...

Zpracování osobních údajů

S ohledem na nařízení Evropského parlamentu a Rady EU č. 2016/679 (GDPR) naše obchodní společnost Hypo na míru s.r.o., IČ: 05736501, přijala Zásady ochrany osobních údajů, ve kterých se dočtete o zpracování Vašich osobních údajů a Vašich právech.

Vzhledem k tomu, že Vaše požadavky bude vyřizovat hypoteční specialista spolupracující s naší společností, rádi bychom Vás požádali o Souhlas se zpracováním osobních údajů.

Souhlasím se zpracováním mých osobních údajů za účelem poskytnutí služby spočívající ve srovnání, nabídce a zprostředkování finančních služeb a produktů v oblasti poskytování spotřebitelského úvěru na bydlení vč. předání osobních údajů externím hypotečním specialistům. Zároveň čestně prohlašuji, že osobní údaje, které jsem poskytl/a jsou přesné, pravdivé a úplné.

Bez udělení souhlasu se zpracováním osobních údajů nemůžeme provést srovnání produktů v hypoteční kalkulačce. Děkujeme za pochopení.