734 688 388

Tipy, jak ušetřit na hypotéce

Tipy, jak ušetřit na hypotéce
vydáno 21.02.2018

Plánujete hypotéku? Nenechte se vyždímat. Máme pro vás tipy, jak ušetřit! Koupě nemovitosti je pro většinu lidí největší životní investicí, proto se vyplatí vybírat opravdu pečlivě. Abyste se v množství nabídek neztratili, máme pro vás pár tipů, jak najít tu nejvýhodnější ušetřit.

Vyberte tu pravou

Zní to sice banálně, ale na výběru správné hypotéky záleží všechno. Úvěr budete pravděpodobně splácet půlku života, takže je na místě, aby vám sjednané podmínky vyhovovaly a ze splácení se nestalo peklo.

Na trhu je momentálně nabídka opravdu široká, jak tedy vybrat tu pravou pro vás? Pečlivě si prokalkulujte své možnosti. Nejlépe vám k tomu poslouží srovnávač hypoték.

Přehled o nabídkách tak získáte z pohodlí svého domova a v klidu a bez tlaku si je budete moct rozmyslet. Stačí zadat vaše finanční možnosti a kalkulačka vám vypočítá nejvýhodnější nabídku. Nebudete tak nuceni podstupovat osobní návštěvy všech bank, které by byly časově vyčerpávající.

Jděte za výhodnou sazbou

Pokud jste začali přemýšlet ať už nad koupí bytu nebo rekonstrukcí domu, není od věci sledovat úrokové sazby už nyní. I když se nerozhodnete realizaci provést hned, můžete si hypotéku sjednat s výhodnou úrokovou sazbou a jednoduše čerpat později. Zajistíte si tak aktuální výhodnou sazbu bez starostí, že vám porostou úroky.

V praxi to znamená, že můžete bance doložit pouze účel úvěru a peníze čerpat i za dva roky. Úspora, kterou díky tomu získáte, bude vzhledem k dlouhodobé povaze úvěru, nemalá.

Nepodceňte poplatky

Poplatky spojené s hypotékou mohou její cenu nepříjemně navýšit. Jako u klasického bankovního produktu jsou to poplatky jednorázové (například poplatek za znalecký posudek, za schválení úvěru, za čerpání úvěru…) a pravidelné (například poplatek za vedení úvěrového účtu). Při výběru se vyplatí věnovat poplatkům zvýšenou pozornost. Jsou totiž banky, které si některé poplatky vůbec neúčtují. Proč tedy platit více.

Využijte hypotéku na vybavení domácnosti

Pořízení vlastního bydlení je finančně náročná záležitost. Pravděpodobně budete při spolufinancování muset sáhnout do vlastních úspor a na vybavení už nemusí zbývat dostatek peněz. Hypotéku však můžete využít právě i na vybavení domácnosti. Vyplatí se rozhodně více než klasické spotřebitelské úvěry. S hypotékou si rozložíte splátky na delší dobu a získáte i nepochybně výhodnější úrokové podmínky.

Refinancujte!

Jestli vám splátky vaší hypotéky přerůstají přes hlavu, je na čase se poohlédnout jinde. Doba, kdy jste byly doživotním leníkem banky, která vám poskytla úvěr, jsou nenávratně pryč. Stačí si vypočítat nové splátky pomocí srovnávače a požádat o refinancování. Nová banka potřebnou administrativu vyřídí za vás. Vy získáte nižší měsíční splátky, nižší poplatky a novou dobu splatnosti. Neplaťte zbytečně více.

Stavíte sami? Výhoda pro vás

Pokud jste se rozhodli postavit si dům svépomocí, můžete od banky díky tzv. hypotéce se zálohovým čerpáním získat peníze na materiál a pro dodavatele, a to s předstihem. O penězích tak máte dokonalý přehled. Výhodou navíc je, že nejste nuceni bance předkládat faktury a účty.

Čím méně doplňkových produktů, tím lépe

Opatrní buďte i při sjednávání dalších finančních produktů, jako je pojištění domácnosti, nemovitosti atd. Z nabízených produktů se vyplatí například pojištění schopnosti splácet. I to se dá obejít a vyhnout se tak dalším platbám, například vhodnou kombinací optimálního fixačního období s dobou splatnosti. Férový bankéř vám optimální řešení nabídne.

Nová hypotékaRefinancováníAmerická hypotéka
Zadejte nenulovou hodnotu
Zadejte nenulovou hodnotu
1 rok 40 let
1 rok 30 let

Pro nejpřesnější nabídku vyplňte co nejvíce informací

Informace k nemovitosti

pro nejpřesnější nabídku vyplňte co nejvíce informací

Informace o žadateli

Zadejte nenulovou hodnotu

Kontaktní údaje

Nesmí být prázdné
Zadejte 5 číslic
Zadejte 9 číslic
Nesprávný formát
Chci řešit online info

Odesláním formuláře vyjadřujete souhlas s VOP portálu www.hyponamiru.cz

Porovnání běžných hypoték

/
Splátka
Úrok
RPSN
Splatnost
Minimální měsíční příjem
Zaplatíte celkem

Pracujeme na tom

Děkujeme za Váš zájem. Jdeme na tom pracovat, ať můžete bydlet co nejdříve ve vlastním.

Co bude následovat?

Vyplnění hypoteční kalkulačky

HOTOVO
2

Kontrola zadaných údajů

ZPRACOVÁVÁ SE
3

Přidělení hypotečního specialisty

4

Zařizování Vaší hypotéky

Nebyl nalezen žádný vhodný produkt

Co bude následovat?

Naši hypoteční poradci vám zdarma pomohou s výběrem produktu na míru.

Úrok od 2,02%
Reprezentativní příklad
  • U nás získáte individuální úrokovou sazbu.
  • Pomohli jsme už více než 21 000 klientům.
  • Hypotéky vyřizujeme rychle a bez starostí.
  • Nabízíme také odbornou konzultaci.

Napsali o nás

Používáním webů společnosti Hypo na míru s.r.o. souhlasíte s tím, že k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a cílení reklam používají soubory cookie. Více informací

Hledání výsledků...

Zpracování osobních údajů

S ohledem na nařízení Evropského parlamentu a Rady EU č. 2016/679 (GDPR) naše obchodní společnost Hypo na míru s.r.o., IČ: 05736501, přijala Zásady ochrany osobních údajů, ve kterých se dočtete o zpracování Vašich osobních údajů a Vašich právech.

Vzhledem k tomu, že Vaše požadavky bude vyřizovat hypoteční specialista spolupracující s naší společností, rádi bychom Vás požádali o Souhlas se zpracováním osobních údajů.

Souhlasím se zpracováním mých osobních údajů za účelem poskytnutí služby spočívající ve srovnání, nabídce a zprostředkování finančních služeb a produktů v oblasti poskytování spotřebitelského úvěru na bydlení vč. předání osobních údajů externím hypotečním specialistům. Zároveň čestně prohlašuji, že osobní údaje, které jsem poskytl/a jsou přesné, pravdivé a úplné.

Bez udělení souhlasu se zpracováním osobních údajů nemůžeme provést srovnání produktů v hypoteční kalkulačce. Děkujeme za pochopení.