734 688 388

Pro a proti developerských projektů

Pro a proti developerských projektů
vydáno 09.11.2016

Jestliže začínáte uvažovat o vlastním bydlení, narazíte s největší pravděpodobností dříve či později na eventualitu v podobě developerských projektů. Co je dobré o těchto projektech vědět a na co si dát pozor?

Pro ty, kteří nechtějí čekat

Developerský projekt otevírá širokou škálu možností. Může zahrnovat různé typy staveb - od klasických bytů přes řadové či atriové domy. V případě již dokončeného projektu je pro budoucího majitele výhoda především to, že byt či dům je ihned připraven k nastěhování. Na některé projekty je ale někdy nutné si počkat, třeba i několik let. Takovéto stavby je pak možné si pořídit již v průběhu předprodeje a máte tak možnost ovlivnit budoucí podobu. A co je nejdůležitější - na pořízení můžete značně ušetřit. Nicméně s nákupem nemovitosti v této fázi se pojí i určitá rizika. Nemáte možnost dohlédnout na kvalitu práce, ale především nemáte stoprocentní záruku, že se projekt podaří dokončit.

Na rozdíl od výstavby rodinného domu “od začátku”, v případě koupě od developera máte možnost ovlivnit výslednou podobu nemovitosti jen do určité míry. Rozsah změn bývá velmi přesně zahrnut ve smlouvě a většinou zahrnuje pouze ty méně zásadní. Větší změny (dispozice atp.) již zpravidla provádět nejde a k projektu je nutné přistupovat tak, jak je. Navíc finální schvalování změn plně závisí na rozhodnutí investora, případně generálního dodavatele.

Jinými slovy - koupě bytu nebo domu v rámci developerského projektu Vám může ušetřit čas a peníze, výměnou za to ovšem ztrácíte možnost udělat si vše podle svých představ. A to není vše.

Úskalí financování

Obdobně do jisté míry ztrácíte svobodu při financování svého budoucího domova. Developer většinou podmiňuje prodej hypotékou nikoli takovou, která je nejvýhodnější pro Vás, ale tou, kterou poskytuje jím zvolená banka. Většinou je nutné složit určitou požadovanou sumu již na začátku, nicméně financování bývá zpravidla rozloženo do několika etap podle fáze rozestavěnosti celého projektu a opět musíte počítat s tím, že do jisté míry si můžete vyjednat individuální podmínky. Závěrečné slovo má ale i v tomto případě vždy investor.

Co je dobré si pohlídat?

Pohlídat si musíte především to, co se nachází v takzvaném standardním provedení. Jinými slovy to, co za svoje peníze máte dostat již v ceně nemovitosti. Může se Vám totiž stát i to, že součástí sice je například parkovací místo anebo sklep, ovšem za další příplatek, o kterém nevíte.

Nová hypotékaRefinancováníAmerická hypotéka
Zadejte nenulovou hodnotu
Zadejte nenulovou hodnotu
1 rok 40 let
1 rok 30 let

Pro nejpřesnější nabídku vyplňte co nejvíce informací

Informace k nemovitosti

pro nejpřesnější nabídku vyplňte co nejvíce informací

Informace o žadateli

Zadejte nenulovou hodnotu

Kontaktní údaje

Nesmí být prázdné
Zadejte 5 číslic
Zadejte 9 číslic
Nesprávný formát
Chci řešit online info

Odesláním formuláře vyjadřujete souhlas s VOP portálu www.hyponamiru.cz

Porovnání běžných hypoték

/
Splátka
Úrok
RPSN
Splatnost
Minimální měsíční příjem
Zaplatíte celkem

Pracujeme na tom

Děkujeme za Váš zájem. Jdeme na tom pracovat, ať můžete bydlet co nejdříve ve vlastním.

Co bude následovat?

Vyplnění hypoteční kalkulačky

HOTOVO
2

Kontrola zadaných údajů

ZPRACOVÁVÁ SE
3

Přidělení hypotečního specialisty

4

Zařizování Vaší hypotéky

Nebyl nalezen žádný vhodný produkt

Co bude následovat?

Naši hypoteční poradci vám zdarma pomohou s výběrem produktu na míru.

Úrok od 2,02%
Reprezentativní příklad
  • U nás získáte individuální úrokovou sazbu.
  • Pomohli jsme už více než 21 000 klientům.
  • Hypotéky vyřizujeme rychle a bez starostí.
  • Nabízíme také odbornou konzultaci.

Napsali o nás

Používáním webů společnosti Hypo na míru s.r.o. souhlasíte s tím, že k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a cílení reklam používají soubory cookie. Více informací

Hledání výsledků...

Zpracování osobních údajů

S ohledem na nařízení Evropského parlamentu a Rady EU č. 2016/679 (GDPR) naše obchodní společnost Hypo na míru s.r.o., IČ: 05736501, přijala Zásady ochrany osobních údajů, ve kterých se dočtete o zpracování Vašich osobních údajů a Vašich právech.

Vzhledem k tomu, že Vaše požadavky bude vyřizovat hypoteční specialista spolupracující s naší společností, rádi bychom Vás požádali o Souhlas se zpracováním osobních údajů.

Souhlasím se zpracováním mých osobních údajů za účelem poskytnutí služby spočívající ve srovnání, nabídce a zprostředkování finančních služeb a produktů v oblasti poskytování spotřebitelského úvěru na bydlení vč. předání osobních údajů externím hypotečním specialistům. Zároveň čestně prohlašuji, že osobní údaje, které jsem poskytl/a jsou přesné, pravdivé a úplné.

Bez udělení souhlasu se zpracováním osobních údajů nemůžeme provést srovnání produktů v hypoteční kalkulačce. Děkujeme za pochopení.