734 688 388

Nedosáhnete na hypotéku? Řešením může být pořízení družstevního bytu

Nedosáhnete na hypotéku? Řešením může být pořízení družstevního bytu
vydáno 04.11.2018

Pokud plánujete realizaci vlastního bydlení, asi vám neušly změny, k nimž v oblasti hypoték došlo začátkem října. Pokud patříte mezi ty, jimž nová pravidla znemožní hypotéku získat, může pro vás být řešení pořízení družstevního bytu.

Pořízení družstevního bytu sebou nese nesporně nižší vstupní náklady. Získání takové nemovitosti je ale dost specifické. Nelze  jej například financovat klasickou hypotékou - družstevní byt totiž nekupujeme do svého vlastnictví (dochází pouze k převodu členských práv a povinností, v katastru je jako vlastník uvedeno družstvo) a nejde jej tedy použít jako zástavu. Jaké jsou tedy alternativy ke koupi družstevního bytu?

 

Předhypoteční úvěr

Jedná se o speciální druh hypotéky. Podmínkou získání je u některých bank disponování jakoukoli jinou nemovitostí, kterou můžete poskytnout jako záruku. Také je nutné předložit bance dokument dokladující příslib družstva o převodu družstevního bytu do osobního vlastnictví, a to do 12 měsíců od koupě (některé banky prodlužují lhůtu až na dva roky).

Nezapomínejte, že po dobu čerpání předhypotečního úvěru platíte pouze úroky, výše úvěru se nemění. Až po převedení bytu do osobního vlastnictví dojde ke splacení klasickým úvěrem, při němž už pak ručíte svým novým bytem. Je třeba počítat s vyšší úrokovou sazbou.

 

Hypotéka se zástavou jiné nemovitosti

Financování družstevního bytu hypotékou je možné pouze za situace, kdy disponujete další nemovitostí, kterou můžete bance poskytnout coby zástavu. Často jde o chatu, chalupu nebo nemovitost rodičů (úroková sazba se pak liší podle poskytnuté zástavy). V tomto případě nejste navíc limitování vlastnictvím (respektive převodem) pořizovaného bytu.

 

Překlenovací úvěr

Tento způsob financování lze využít v případě, že nemáte příslib odkupu do osobního vlastnictví nebo jinou nemovitost vhodnou k zástavě. V rámci tohoto úvěru je možné získat částku do hodnoty 2 milionů korun.

 

Spotřebitelský úvěr

Lze jej získat nejsnáz, avšak také za nejméně výhodných podmínek. Vyšší jsou nejen úroky, ale i poplatky spojené s jeho vyřízením. Navíc je u tohoto typu úvěru nutné počítat s tím, že se poskytuje s mnohem kratší dobou splatnosti, což obnáší vyšší měsíční splátky. Je vhodné jej využít v případě, že vám ke koupi  schází pouze část financí.

 

Novinky na trhu

Specifický úvěr, který by sloužil čistě ke koupi družstevního bytu, banky prakticky nenabízí. Výjimku tvoří Modrá pyramida, která nabízí Rychloúvěr bez zajištění nemovitosti a je poskytován do výše 800 tisíc korun. Ve Wüstenrot můžete získat úvěr až 1,5 milionu korun  v rámci produktu Půjčka pro bydlení.

 

Půjčka v rámci družstva

Některá družstva poskytují možnost financování koupě bytu vlastní půjčkou. To znamená, že úvěr si vezme samotné družstvo a vy pak jako člen družstva splácíte půjčku společně s náklady na užívání bytu. Výhodou je navíc to, že pokud byste se rozhodli byt opustit, nemusíte při převodu řešit hypoteční zástavní právo. Splátky budou převedeny jednoduše společně s převodem podílu.

Rada na závěr? Koupě družstevního bytu je opravdu specifická záležitost, při které se vyplatí využít služeb specialistů. Obraťte se na naše poradce. Rádi vám pomohou.

Nová hypotékaRefinancováníAmerická hypotéka
Zadejte nenulovou hodnotu
Zadejte nenulovou hodnotu
1 rok 40 let
1 rok 30 let

Pro nejpřesnější nabídku vyplňte co nejvíce informací

Informace k nemovitosti

pro nejpřesnější nabídku vyplňte co nejvíce informací

Informace o žadateli

Zadejte nenulovou hodnotu

Kontaktní údaje

Nesmí být prázdné
Zadejte 5 číslic
Zadejte 9 číslic
Nesprávný formát
Chci řešit online info

Odesláním formuláře vyjadřujete souhlas s VOP portálu www.hyponamiru.cz

Porovnání běžných hypoték

/
Splátka
Úrok
RPSN
Splatnost
Minimální měsíční příjem
Zaplatíte celkem

Pracujeme na tom

Děkujeme za Váš zájem. Jdeme na tom pracovat, ať můžete bydlet co nejdříve ve vlastním.

Co bude následovat?

Vyplnění hypoteční kalkulačky

HOTOVO
2

Kontrola zadaných údajů

ZPRACOVÁVÁ SE
3

Přidělení hypotečního specialisty

4

Zařizování Vaší hypotéky

Nebyl nalezen žádný vhodný produkt

Co bude následovat?

Naši hypoteční poradci vám zdarma pomohou s výběrem produktu na míru.

Úrok od 2,02%
Reprezentativní příklad
  • U nás získáte individuální úrokovou sazbu.
  • Pomohli jsme už více než 21 000 klientům.
  • Hypotéky vyřizujeme rychle a bez starostí.
  • Nabízíme také odbornou konzultaci.

Napsali o nás

Používáním webů společnosti Hypo na míru s.r.o. souhlasíte s tím, že k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a cílení reklam používají soubory cookie. Více informací

Hledání výsledků...

Zpracování osobních údajů

S ohledem na nařízení Evropského parlamentu a Rady EU č. 2016/679 (GDPR) naše obchodní společnost Hypo na míru s.r.o., IČ: 05736501, přijala Zásady ochrany osobních údajů, ve kterých se dočtete o zpracování Vašich osobních údajů a Vašich právech.

Vzhledem k tomu, že Vaše požadavky bude vyřizovat hypoteční specialista spolupracující s naší společností, rádi bychom Vás požádali o Souhlas se zpracováním osobních údajů.

Souhlasím se zpracováním mých osobních údajů za účelem poskytnutí služby spočívající ve srovnání, nabídce a zprostředkování finančních služeb a produktů v oblasti poskytování spotřebitelského úvěru na bydlení vč. předání osobních údajů externím hypotečním specialistům. Zároveň čestně prohlašuji, že osobní údaje, které jsem poskytl/a jsou přesné, pravdivé a úplné.

Bez udělení souhlasu se zpracováním osobních údajů nemůžeme provést srovnání produktů v hypoteční kalkulačce. Děkujeme za pochopení.