734 688 388

O kolik se přeplatíte u hypotéky aneb na co si dát pozor

O kolik se přeplatíte u hypotéky aneb na co si dát pozor
vydáno 05.08.2016

Na co si dát pozor při výběru hypotéky, abyste zaplatili jen to, co je opravdu nutné, poradíme na následujících řádcích.

Z reklam na nás blikají nízké úrokové sazby, všude jsou akční slevy a bonusy, každému je ale jasné, že banky na hypotékách prostě vydělávat musí. Na co si dát pozor při výběru hypotéky, abyste zaplatili jen to, co je opravdu nutné, poradí HYPOnaMÍRU v následujícím článku.

Na co si dát pozor?

Lidé mají z hypotéky většinou strach, neboť se jedná o dlouhodobý závazek. Navíc mají obavy z toho, jak moc se vlastně přeplatí. A to je vlastně správně, protože díky tomu jsme nuceni přemýšlet a porovnávat.

Než se zavážete k jakémukoliv úvěru, je třeba být velice opatrný a hlavně pozorný. Na trhu je celá řada bankovních i nebankovních společností, které nabízejí hypotéku v nejrůznějších formách. Vy ale potřebujete najít takovou, která bude vyhovovat vám, ideálně „šitou na míru“ Vašim možnostem.

Porovnání hypoték může ušetřit peníze

Pro běžného člověka je prakticky nemožné porovnat všechny nabídky. K tomu Vám skvěle poslouží naše služba HYPOnaMÍRU. Porovnat hypotéky napříč hypotením spektrem je s námi opravdu otázkou několika málo vteřin.

Stačí zadat základní parametry a informace o Vás, systém vybere pro vás nejvhodnější úvěry. Z tohoto úzkého výběru je mnohem snazší zvolit ten pravý.

Velmi důležitou informaci Vám poskytne také úroková sazba. Při zvažování, zda si danou hypotéku vzít, se však nezajímejte pouze o čísla, která jsou uvedena na informačních letácích. Je důležité si vždy pečlivě prostudovat podmínky každé banky, případně se osobně poradit s naším hypotečním specialistou a informace si pečlivě ověřit, případně si prostřednictvím HYPOnaMÍRU vyjednat ještě lepší podmínky.

Garance úrokové sazby v průběhu vyjednávání

Jistotu dnes nemáme prakticky v ničem a hypotéky nejsou výjimkou. Když si však bereme hypotéku, je zcela logické, že chceme vědět, že se podmínky úvěru po dobu jeho vyjednávání nezmění. Některé banky nabízejí takzvanou garanci sazby na několik dnů. To znamená, že vám banka dokáže garantovat předem stanovenou sazbu třeba na měsíc, a to bez ohledu na to, zda za tu dobu dojde k růstu úroků na trhu, nebo ne. Pokud je to jen trochu možné, poptejte se tedy po této možnosti. Vyhnete se tak nemilému překvapení.

Velice důležitá je i doba fixace, což je období, kdy banka nemůže měnit úrokovou sazbu a výši splátky. Některé společnosti lákají klienty na zdánlivě výhodné úvěry, které ve skutečnosti tak výhodné nejsou. Někdy je nízký úrok vykoupený krátkou dobou fixace, popř. nutností zřídit si další služby, za které se ve finále podstatně přeplatíte.

Pokud nechcete riskovat, nechte si navrhnout naší aplikací hypotéku “na míru” Vašim potřebám!

Nová hypotékaRefinancováníAmerická hypotéka
Zadejte nenulovou hodnotu
Zadejte nenulovou hodnotu
1 rok 40 let
1 rok 30 let

Pro nejpřesnější nabídku vyplňte co nejvíce informací

Informace k nemovitosti

pro nejpřesnější nabídku vyplňte co nejvíce informací

Informace o žadateli

Zadejte nenulovou hodnotu

Kontaktní údaje

Nesmí být prázdné
Zadejte 5 číslic
Zadejte 9 číslic
Nesprávný formát
Chci řešit online info

Odesláním formuláře vyjadřujete souhlas s VOP portálu www.hyponamiru.cz

Porovnání běžných hypoték

/
Splátka
Úrok
RPSN
Splatnost
Minimální měsíční příjem
Zaplatíte celkem

Pracujeme na tom

Děkujeme za Váš zájem. Jdeme na tom pracovat, ať můžete bydlet co nejdříve ve vlastním.

Co bude následovat?

Vyplnění hypoteční kalkulačky

HOTOVO
2

Kontrola zadaných údajů

ZPRACOVÁVÁ SE
3

Přidělení hypotečního specialisty

4

Zařizování Vaší hypotéky

Nebyl nalezen žádný vhodný produkt

Co bude následovat?

Naši hypoteční poradci vám zdarma pomohou s výběrem produktu na míru.

Úrok od 2,02%
Reprezentativní příklad
  • U nás získáte individuální úrokovou sazbu.
  • Pomohli jsme už více než 21 000 klientům.
  • Hypotéky vyřizujeme rychle a bez starostí.
  • Nabízíme také odbornou konzultaci.

Napsali o nás

Používáním webů společnosti Hypo na míru s.r.o. souhlasíte s tím, že k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a cílení reklam používají soubory cookie. Více informací

Hledání výsledků...

Zpracování osobních údajů

S ohledem na nařízení Evropského parlamentu a Rady EU č. 2016/679 (GDPR) naše obchodní společnost Hypo na míru s.r.o., IČ: 05736501, přijala Zásady ochrany osobních údajů, ve kterých se dočtete o zpracování Vašich osobních údajů a Vašich právech.

Vzhledem k tomu, že Vaše požadavky bude vyřizovat hypoteční specialista spolupracující s naší společností, rádi bychom Vás požádali o Souhlas se zpracováním osobních údajů.

Souhlasím se zpracováním mých osobních údajů za účelem poskytnutí služby spočívající ve srovnání, nabídce a zprostředkování finančních služeb a produktů v oblasti poskytování spotřebitelského úvěru na bydlení vč. předání osobních údajů externím hypotečním specialistům. Zároveň čestně prohlašuji, že osobní údaje, které jsem poskytl/a jsou přesné, pravdivé a úplné.

Bez udělení souhlasu se zpracováním osobních údajů nemůžeme provést srovnání produktů v hypoteční kalkulačce. Děkujeme za pochopení.