734 688 388

Přemýšlíte nad hypotékou? Nepromarněte poslední šanci na výhodný úrok!

Přemýšlíte nad hypotékou? Nepromarněte poslední šanci na výhodný úrok!
vydáno 11.07.2018

Pokud uvažujete o sjednání hypotéky, měli byste se rozhodnout co možná nejdříve. Některé banky totiž stihly podražit i čtyřikrát za rok a úroky i nadále stoupají.

Podle bankovních analytiků rostou úroky nejrychleji za posledních deset let. Není výjimkou, že banky podraží i několikrát za jediný rok. Ještě v loňském roce byl průměrný úrok hypotečních produktů přibližně 1,7 %, v letošním roce už dělá úrok průměrně 2,5 % a u některých menších bankovních domů dokonce kolem 3,5 %. Je nasnadě, že pokud zvažujete sjednání hypotéky, neměli byste otálet, protože úroky podle analytiků budou stoupat i nadále. Jedním z hlavních důvodů růstu úroků je zvyšování úrokových sazeb  Českou národní bankou. Ta zpřísnila pravidla pro poskytování hypoték už loni nařízením poskytovat hypotéky pouze do výše 80 % hodnoty nemovitosti. A ve zpřísňování pravidel bude podle odborníků pokračovat.

 

Máte hypotéku? Zkuste refinancovat!

Růst sazeb se však týká stávajících již sjednaných hypoték a to z důvodu poslední šance získat výhodnější úrok. Pokud Vám třeba právě končí fixace, určitě se zkuste poohlédnout po konkurenčních nabídkách. Banky nabízejí v současnosti poměrně výhodné refinancování a v rámci získávání nových klientů nabízí díky slevovým akcím výhodné úroky. Vzhledem k prognóze, která potvrzuje, že ČNB sazby opět zvedne, není nač čekat. Analýzy trhu situaci odpovídají a potvrzují snahy klientů zafixovat úrok na deset let. Dříve oblíbené pětileté a sedmileté období fixace nyní logicky v návaznosti na stále se zvyšující sazby ustupují do pozadí a lidé sahají po desetiletých fixačních obdobích. Dlouhodobým fixacím hraje nyní do karet i to, že nově mohou klienti učinit i mimořádnou splátku v každém kalednářním roce (nejen v době výročí fixace jako doposud) a to až do výše 25 % jistiny. Tím můžete výrazně uspořit na úrocích. Ty se totiž vždy počítají z výše jistiny a ta se snižuje s každou splátkou.

Co Vám v případě refinancování ještě může při získávání výhodnějšího úroku pomoci? Tržní hodnota nemovitosti se v průběhu splácení zvyšuje. Bance tak de facto nabízíte atraktivnější zástavu. A ta to každopádně zohlední v nové úvěrové smlouvě.

Nezapomeňte, že nejdelší doba fixace nerovná se  nejvýhodnější hypotéka. Každý klient má jiné požadavky a potřeby a vhodnost a výhodnost  hypotéky závisí na mnoha ukazatelích. Obraťte se na naše hypoteční poradce, rádi Vám pomohou.

 

Chcete si spočítat, kolik můžete ušetřit refinancováním? Využijte naši hypoteční kalkulačku. Pomůže Vám najít nejvýhodnější nabídku na trhu.

 

Nová hypotékaRefinancováníAmerická hypotéka
Zadejte nenulovou hodnotu
Zadejte nenulovou hodnotu
1 rok 40 let
1 rok 30 let

Pro nejpřesnější nabídku vyplňte co nejvíce informací

Informace k nemovitosti

pro nejpřesnější nabídku vyplňte co nejvíce informací

Informace o žadateli

Zadejte nenulovou hodnotu

Kontaktní údaje

Nesmí být prázdné
Zadejte 5 číslic
Zadejte 9 číslic
Nesprávný formát
Chci řešit online info

Odesláním formuláře vyjadřujete souhlas s VOP portálu www.hyponamiru.cz

Porovnání běžných hypoték

/
Splátka
Úrok
RPSN
Splatnost
Minimální měsíční příjem
Zaplatíte celkem

Pracujeme na tom

Děkujeme za Váš zájem. Jdeme na tom pracovat, ať můžete bydlet co nejdříve ve vlastním.

Co bude následovat?

Vyplnění hypoteční kalkulačky

HOTOVO
2

Kontrola zadaných údajů

ZPRACOVÁVÁ SE
3

Přidělení hypotečního specialisty

4

Zařizování Vaší hypotéky

Nebyl nalezen žádný vhodný produkt

Co bude následovat?

Naši hypoteční poradci vám zdarma pomohou s výběrem produktu na míru.

Úrok od 2,02%
Reprezentativní příklad
  • U nás získáte individuální úrokovou sazbu.
  • Pomohli jsme už více než 21 000 klientům.
  • Hypotéky vyřizujeme rychle a bez starostí.
  • Nabízíme také odbornou konzultaci.

Napsali o nás

Používáním webů společnosti Hypo na míru s.r.o. souhlasíte s tím, že k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a cílení reklam používají soubory cookie. Více informací

Hledání výsledků...

Zpracování osobních údajů

S ohledem na nařízení Evropského parlamentu a Rady EU č. 2016/679 (GDPR) naše obchodní společnost Hypo na míru s.r.o., IČ: 05736501, přijala Zásady ochrany osobních údajů, ve kterých se dočtete o zpracování Vašich osobních údajů a Vašich právech.

Vzhledem k tomu, že Vaše požadavky bude vyřizovat hypoteční specialista spolupracující s naší společností, rádi bychom Vás požádali o Souhlas se zpracováním osobních údajů.

Souhlasím se zpracováním mých osobních údajů za účelem poskytnutí služby spočívající ve srovnání, nabídce a zprostředkování finančních služeb a produktů v oblasti poskytování spotřebitelského úvěru na bydlení vč. předání osobních údajů externím hypotečním specialistům. Zároveň čestně prohlašuji, že osobní údaje, které jsem poskytl/a jsou přesné, pravdivé a úplné.

Bez udělení souhlasu se zpracováním osobních údajů nemůžeme provést srovnání produktů v hypoteční kalkulačce. Děkujeme za pochopení.