734 688 388

Má stavební spoření ještě smysl?

Má stavební spoření ještě smysl?
vydáno 03.11.2016

Především počátkem 90. let bylo stavební spoření věrno svému názvu a mezi lidmi mělo značnou oblibu. Možností, jak si spořit, bylo tehdy poměrně málo. V současné době již ovšem existují vhodnější způsoby financování vlastního bydlení v podobě hypotečních úvěrů (které pro Vás rádi porovnáme). I dnes ovšem má na finančním trhu stavební spoření stále své místo. HYPOnaMÍRU na následujících řádcích poradí, jak jej při koupi nemovitosti nejlépe využít.

Pro koho se stavební spoření hodí?

To první, o čem byste se měli rozhodnout, je fakt, zda se svými volnými finančními prostředky nebudete chtít dalších šest let nijak manipulovat. Tato nevýhoda je ale vykoupena vyššími úroky než u běžných spořících účtů. U stavebního spoření navíc můžete využít i nemalou (v porovnání s ostatními spořícími účty) státní podporu. Ta je limitována částkou 2 000 Kč ročně.

Tento produkt lze i v současnosti uplatnit při pořizování vlastního domu či bytu, nicméně už zdaleka ne jako hlavní zdroj financování. Pokud zkrátka nemáte dostatek prostředků, nabízí se právě stavební spoření, které lze využít hlavně pro následnou nabídku dalších finančních produktů z portfolia stavební spořitelny, to znamená si zažádat například o překlenovací úvěr neboli takzvaný meziúvěr. Můžete ho získat hned, aniž byste již měli naspořeno, zpravidla také na rozdíl od hypotéky není nutné zastavovat nemovitost a mnohde se vyhnete i prokazování svého příjmu.

Jak tedy spořit?

Na stavební spoření můžete ukládat libovolnou částkou, minimem je hranice 100 Kč za měsíc, optimální „strop“ pak zhruba odpovídá celkové naspořené sumě 20 000 Kč za rok, tedy zhruba 1700 Kč měsíčně. Budete-li vkládat vyšší částky, pak paradoxně dochází k poklesu výnosu investic, protože od vyšších vkladů se již bohužel nenavyšuje zmiňovaná státní podpora. V tomto směru nejste omezeni ani pravidelností investování, můžete si zvolit frekvenci měsíčně, ročně či zcela volně. Zároveň je oněch jmenovaných šest let limitem pro získání státní podpory. Po uplynutí této lhůty lze samozřejmě pokračovat dál, případně si můžete svoje peníze zase vybrat, ovšem už bez finanční podpory státu.

Nicméně jakožto dlouhodobý způsob uložení peněz se stavební spoření nehodí, finanční experti varují zejména před jeho zakládáním pro děti, kde by pak v podstatě byly prostředky pevně vázány na dovršení osmnáctého roku dítěte. Navíc úroky na stavebním spoření mohou být tak malé, že vlivem inflace by ke spoření vlastně ani nedocházelo. Jednou z nejlepších metod “spoření” tak stále zůstává koupě nemovitosti, kde byt, dům, pozemek nebo garáž v čase na hodnotě stále nabývá.

Nová hypotékaRefinancováníAmerická hypotéka
Zadejte nenulovou hodnotu
Zadejte nenulovou hodnotu
1 rok 40 let
1 rok 30 let

Pro nejpřesnější nabídku vyplňte co nejvíce informací

Informace k nemovitosti

pro nejpřesnější nabídku vyplňte co nejvíce informací

Informace o žadateli

Zadejte nenulovou hodnotu

Kontaktní údaje

Nesmí být prázdné
Zadejte 5 číslic
Zadejte 9 číslic
Nesprávný formát
Chci řešit online info

Odesláním formuláře vyjadřujete souhlas s VOP portálu www.hyponamiru.cz

Porovnání běžných hypoték

/
Splátka
Úrok
RPSN
Splatnost
Minimální měsíční příjem
Zaplatíte celkem

Pracujeme na tom

Děkujeme za Váš zájem. Jdeme na tom pracovat, ať můžete bydlet co nejdříve ve vlastním.

Co bude následovat?

Vyplnění hypoteční kalkulačky

HOTOVO
2

Kontrola zadaných údajů

ZPRACOVÁVÁ SE
3

Přidělení hypotečního specialisty

4

Zařizování Vaší hypotéky

Nebyl nalezen žádný vhodný produkt

Co bude následovat?

Naši hypoteční poradci vám zdarma pomohou s výběrem produktu na míru.

Úrok od 2,02%
Reprezentativní příklad
  • U nás získáte individuální úrokovou sazbu.
  • Pomohli jsme už více než 21 000 klientům.
  • Hypotéky vyřizujeme rychle a bez starostí.
  • Nabízíme také odbornou konzultaci.

Napsali o nás

Používáním webů společnosti Hypo na míru s.r.o. souhlasíte s tím, že k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a cílení reklam používají soubory cookie. Více informací

Hledání výsledků...

Zpracování osobních údajů

S ohledem na nařízení Evropského parlamentu a Rady EU č. 2016/679 (GDPR) naše obchodní společnost Hypo na míru s.r.o., IČ: 05736501, přijala Zásady ochrany osobních údajů, ve kterých se dočtete o zpracování Vašich osobních údajů a Vašich právech.

Vzhledem k tomu, že Vaše požadavky bude vyřizovat hypoteční specialista spolupracující s naší společností, rádi bychom Vás požádali o Souhlas se zpracováním osobních údajů.

Souhlasím se zpracováním mých osobních údajů za účelem poskytnutí služby spočívající ve srovnání, nabídce a zprostředkování finančních služeb a produktů v oblasti poskytování spotřebitelského úvěru na bydlení vč. předání osobních údajů externím hypotečním specialistům. Zároveň čestně prohlašuji, že osobní údaje, které jsem poskytl/a jsou přesné, pravdivé a úplné.

Bez udělení souhlasu se zpracováním osobních údajů nemůžeme provést srovnání produktů v hypoteční kalkulačce. Děkujeme za pochopení.