734 688 388

Ztrácíte se v nabídkách úvěrů? Provedeme vás džunglí hypoték

Ztrácíte se v nabídkách úvěrů? Provedeme vás džunglí hypoték
vydáno 14.11.2017

Pro většinu lidí je hypotéka jedinou možností, jak dosáhnout vlastního bydlení. Jak se ale neztratit v nepřeberném množství úvěrů, když nabídky se Vás snaží zlákat takřka na každém kroku?

Především je dobré si ujasnit, za jakým účelem hypotéku chceme zřídit. Koupě, stavba nebo rekonstrukce bude vyžadovat specifický úvěr. Liší se u nich podmínky získání, ale i úrokové sazby, kdy se mnoho lidí při výběru řídí právě pouze její výší. Neméně důležitá je ale délka fixace. Mnohé banky jsou navíc schopné nabídnout Vám další výhody (například za vás vyřídí zdarma některé z úředních formalit, převedení úvěru z jiné banky atd.), tak proč jich nevyužít. Pomoci Vám může naše kalkulačka, díky níž získáte okamžité srovnání nabídek.

Co ovlivňuje cenu hypotéky?

Kromě výše úrokové sazby by Vás měla zajímat také délka fixace a délka doby splácení, které ovlivní celkové náklady hypotéky. Samozřejmě se cena odvíjí také od ceny nemovitosti, ke které se úvěr váže, neboť její hodnotou se za úvěr ručí. Ručit ovšem můžete také jakoukoli jinou nemovitostí.

Opomenout byste také neměli možnost refinancování. Pokud Vám tedy stávající hypotéka nevyhovuje, není nic snazšího, než se poohlédnout jinde. Pomoci s výběrem Vám můžou naše hypoteční kalkulačky!

A protože je situace na trhu klientsky výhodná, věřte, že s případným převedením úvěru nebudete mít mnoho starostí. Většinu formalit vyřídí nová banka za Vás a to pochopitelně zdarma.

Chci bydlet ve svém. Postačí mi pouze hypoteční úvěr?

Banky již neposkytují tzv. stoprocentní hypotéky. Od letošního roku musíte mít alespoň 20 % hodnoty ceny nemovitosti vlastního vkladu, jak nařizuje centrální banka, která dohlíží na úvěrový trh. Pokud však nemáte dostatek vlastních úspor, nevěšte hlavu. Většina bank dokáže poskytnout doplňkový úvěr, kterým požadavek hypotéky pokryjete.

Úroky a jejich výše

Kolik ve skutečnosti za hypotéku přeplatíte, ovlivňují především tyto faktory:

Účel – při účelové hypotéce zaplatíte nižší úroky než při tzv. americké, tedy neúčelové hypotéce

Délka splácení – obecně platí, že čím kratší doba splácení, tím nižší úroky

Délka fixace – obecně platí, že čím kratší fixace, tím nižší úroková sazba

LTV (loan to value = poměr půjčky k hodnotě nemovitosti) – čím vyšší je poměr půjčky k ceně nemovitosti, tím vyšší jsou úroky

Nezapomínejte, že úrokové sazby, které banky nabízí, nejsou konečné. Banka vám nabídne fixaci na určité období a poté je nutné vyjednat si úrokové podmínky nové. A nebo se poohlédnout jinde a úvěr jednoduše refinancovat.

Nová hypotékaRefinancováníAmerická hypotéka
Zadejte nenulovou hodnotu
Zadejte nenulovou hodnotu
1 rok 40 let
1 rok 30 let

Pro nejpřesnější nabídku vyplňte co nejvíce informací

Informace k nemovitosti

pro nejpřesnější nabídku vyplňte co nejvíce informací

Informace o žadateli

Zadejte nenulovou hodnotu

Kontaktní údaje

Nesmí být prázdné
Zadejte 5 číslic
Zadejte 9 číslic
Nesprávný formát
Chci řešit online info

Odesláním formuláře vyjadřujete souhlas s VOP portálu www.hyponamiru.cz

Porovnání běžných hypoték

/
Splátka
Úrok
RPSN
Splatnost
Minimální měsíční příjem
Zaplatíte celkem

Pracujeme na tom

Děkujeme za Váš zájem. Jdeme na tom pracovat, ať můžete bydlet co nejdříve ve vlastním.

Co bude následovat?

Vyplnění hypoteční kalkulačky

HOTOVO
2

Kontrola zadaných údajů

ZPRACOVÁVÁ SE
3

Přidělení hypotečního specialisty

4

Zařizování Vaší hypotéky

Nebyl nalezen žádný vhodný produkt

Co bude následovat?

Naši hypoteční poradci vám zdarma pomohou s výběrem produktu na míru.

Úrok od 2,02%
Reprezentativní příklad
  • U nás získáte individuální úrokovou sazbu.
  • Pomohli jsme už více než 21 000 klientům.
  • Hypotéky vyřizujeme rychle a bez starostí.
  • Nabízíme také odbornou konzultaci.

Napsali o nás

Používáním webů společnosti Hypo na míru s.r.o. souhlasíte s tím, že k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a cílení reklam používají soubory cookie. Více informací

Hledání výsledků...

Zpracování osobních údajů

S ohledem na nařízení Evropského parlamentu a Rady EU č. 2016/679 (GDPR) naše obchodní společnost Hypo na míru s.r.o., IČ: 05736501, přijala Zásady ochrany osobních údajů, ve kterých se dočtete o zpracování Vašich osobních údajů a Vašich právech.

Vzhledem k tomu, že Vaše požadavky bude vyřizovat hypoteční specialista spolupracující s naší společností, rádi bychom Vás požádali o Souhlas se zpracováním osobních údajů.

Souhlasím se zpracováním mých osobních údajů za účelem poskytnutí služby spočívající ve srovnání, nabídce a zprostředkování finančních služeb a produktů v oblasti poskytování spotřebitelského úvěru na bydlení vč. předání osobních údajů externím hypotečním specialistům. Zároveň čestně prohlašuji, že osobní údaje, které jsem poskytl/a jsou přesné, pravdivé a úplné.

Bez udělení souhlasu se zpracováním osobních údajů nemůžeme provést srovnání produktů v hypoteční kalkulačce. Děkujeme za pochopení.