734 688 388

Konec výhodných hypoték?

Konec výhodných hypoték?
vydáno 02.10.2017

Česká národní banka chce zlikvidovat stoprocentní hypotéky. Výhodný úvěr jste si mohli sjednat jen do konce března. Poté, co Česká národní banka v uplynulém roce vydala doporučení bankám omezit poskytování stoprocentních hypotečních úvěrů, se rozhodla přitvrdit. Hypoteční úvěry do 100 % výše hodnoty nemovitosti tak už nebude možné získat. Co to znamená pro běžné klienty?

Chcete-li získat výhodnou hypotéku, vyplatí se využít stávajících podmínek a úvěr si sjednat ještě do konce března. Od dubna totiž žadatelé o hypotéku nemohou při koupi nemovitosti počítat jen s poskytnutým úvěrem od banky, ale potřebují vlastní počáteční kapitál.

Od října 2016 vydala ČNB bankám doporučení poskytovat úvěry do výše 95 % hodnoty nemovitosti. Od letošního dubna toto doporučení spadá už jen do výše 90 % hodnoty nemovitosti.

Z bankovních databází je však patrné, že s vlastními zdroji při financování hypotéky v minulých letech počítalo i tak okolo 40 % klientů bank.

Nemám úspory, dosáhnu na hypotéku?

Praxe v poskytování hypoték s vyšší hodnotou nebude tak černá. Myslet dopředu se vyplatí a bezesporu je výhodné mít vlastní kapitál. Pokud však nemáte možnost použít peníze ze stavebního spoření, ani možnost půjčky v rámci rodiny, i pro vás se najde řešení.

Žadatelé bez vstupních prostředků jen budou muset vyvinout při hledání výhodné nabídky větší kreativitu. Abychom vám výběr výhodného úvěru ulehčili, připravili jsme pro vás aktuální srovnání hypoték na trhu. Místo trávení hodin na webech nebo pobočkách bank stačí použít hypoteční kalkulačku.

Nejčastějším řešením je spolufinancování hypotéky například ještě spotřebitelským úvěrem na bydlení. Tato praxe je poměrně běžná a z hlediska lukrativnosti investice do nemovitosti se vám stále vyplatí. Hodnota nemovitosti nebude totiž po dobu splácení padat, naopak poroste.

Co to znamená pro banky?

Bankovní domy se tak od dubna budou podřizovat nařízení České národní banky, jímž jim přesně určuje, jaký objem hypoték nad 80 % hodnoty nemovitosti mohou poskytovat. V praxi to tedy také bude znamenat, že budou moci poskytovat úvěry pouze do výše 90 % hodnoty nemovitosti. Úvěry s hodnotou nad 90 % považuje ČNB za rizikové a po bance bude požadovat vyšší kapitálové zajištění.

Nová hypotékaRefinancováníAmerická hypotéka
Zadejte nenulovou hodnotu
Zadejte nenulovou hodnotu
1 rok 40 let
1 rok 30 let

Pro nejpřesnější nabídku vyplňte co nejvíce informací

Informace k nemovitosti

pro nejpřesnější nabídku vyplňte co nejvíce informací

Informace o žadateli

Zadejte nenulovou hodnotu

Kontaktní údaje

Nesmí být prázdné
Zadejte 5 číslic
Zadejte 9 číslic
Nesprávný formát
Chci řešit online info

Odesláním formuláře vyjadřujete souhlas s VOP portálu www.hyponamiru.cz

Porovnání běžných hypoték

/
Splátka
Úrok
RPSN
Splatnost
Minimální měsíční příjem
Zaplatíte celkem

Pracujeme na tom

Děkujeme za Váš zájem. Jdeme na tom pracovat, ať můžete bydlet co nejdříve ve vlastním.

Co bude následovat?

Vyplnění hypoteční kalkulačky

HOTOVO
2

Kontrola zadaných údajů

ZPRACOVÁVÁ SE
3

Přidělení hypotečního specialisty

4

Zařizování Vaší hypotéky

Nebyl nalezen žádný vhodný produkt

Co bude následovat?

Naši hypoteční poradci vám zdarma pomohou s výběrem produktu na míru.

Úrok od 2,02%
Reprezentativní příklad
  • U nás získáte individuální úrokovou sazbu.
  • Pomohli jsme už více než 21 000 klientům.
  • Hypotéky vyřizujeme rychle a bez starostí.
  • Nabízíme také odbornou konzultaci.

Napsali o nás

Používáním webů společnosti Hypo na míru s.r.o. souhlasíte s tím, že k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a cílení reklam používají soubory cookie. Více informací

Hledání výsledků...

Zpracování osobních údajů

S ohledem na nařízení Evropského parlamentu a Rady EU č. 2016/679 (GDPR) naše obchodní společnost Hypo na míru s.r.o., IČ: 05736501, přijala Zásady ochrany osobních údajů, ve kterých se dočtete o zpracování Vašich osobních údajů a Vašich právech.

Vzhledem k tomu, že Vaše požadavky bude vyřizovat hypoteční specialista spolupracující s naší společností, rádi bychom Vás požádali o Souhlas se zpracováním osobních údajů.

Souhlasím se zpracováním mých osobních údajů za účelem poskytnutí služby spočívající ve srovnání, nabídce a zprostředkování finančních služeb a produktů v oblasti poskytování spotřebitelského úvěru na bydlení vč. předání osobních údajů externím hypotečním specialistům. Zároveň čestně prohlašuji, že osobní údaje, které jsem poskytl/a jsou přesné, pravdivé a úplné.

Bez udělení souhlasu se zpracováním osobních údajů nemůžeme provést srovnání produktů v hypoteční kalkulačce. Děkujeme za pochopení.