734 688 388

Kdy je nejlepší začít řešit hypotéku

Kdy je nejlepší začít řešit hypotéku
vydáno 20.12.2016

Chystáte se kupovat nemovitost a musíte si na ni půjčit? Vyřizování úvěru určitě nenechávejte na poslední chvíli. Kdy je ideální začít řešit hypoteční úvěr? Co všechno k němu budete potřebovat a co se dá zařídit předem? Na tyto otázky se HYPOnaMÍRU pokusí odpovědět.

Kdy začít hypoteční úvěr řešit

Na hypotéku začněte myslet nejlépe už v době před výběrem samotné nemovitosti. Vůbec první krok můžete podniknout ještě před výběrem nemovitosti nebo před první návštěvou banky. Stačí vám k tomu pouze počítač s připojením k internetu. Na stránkách banky si můžete většinou obratem zjistit, na jak vysokou hypotéku dosáhnete. Ověřovat rozhodně nemusíte pouze na stránkách banky, kde máte osobní účet. Naopak - pokud chcete výhodné podmínky, je důležité mít přehled. Pokud si nejste naprosto jisti vybranou bankou a jejím hypotečním úvěrem, doporučujeme porovnat hypotéky na našem webu. Bez právnických kliček se dostanete přesně k tomu, co Vás u hypotéky zajímá, kolik se přeplatíte a další důležité věci.

Nespěchejte

Pečliví buďte i v případě, že s hypotékou už spěcháte. Celý proces trvá přinejmenším několik týdnů (v extrémních případech i měsíců). S tím prostě musíte počítat. Zhruba do měsíce bývá většinou vše kompletně vyřešeno. Vždy je tak lepší na tuto lhůtu pamatovat a začít řešit vše včas, abyste si jednotlivé nabídky mohli v klidu rozmyslet a propočítat. Starosti v této situaci může ušetřit náš hypoteční specialista z HYPOnaMÍRU, který s výběrem nejlepší banky pomůže a dokáže Vám zajistit ty nejlepší podmínky. Zároveň je schopný určit, jestli na splácení vybraného úvěru později budete mít. Případně navrhne sáhnout po jiné, výhodnější nabídce.

Než se podepíše

Schopnost splácet je klíčová. Vše pečlivě zvažte ještě před podpisem rezervační smlouvy a platby rezervace. To jsou většinou nevratné kroky. Jakmile budete mít vybranou banku a její hypoteční produkt, čeká vás shromáždění potřebné dokumentace. Samozřejmě si musíte oficiálně podat i žádost o úvěr. A co budete potřebovat dál?

Jak konkrétně vyřizování hypotéky vypadá a co budete potřebovat

V první řadě to v případě koupě budou potvrzení o příjmech všech žadatelů, což je zpravidla záležitost zhruba dvou dnů. V případě OSVČ budete muset doložit daňové přiznání, a to ideálně za poslední dva roky. To může celý proces poněkud zkomplikovat. Banka totiž musí vyhodnotit tzv. bonitu žadatele. Následuje kupní smlouva a odhad nemovitosti, což většinou banka zařídí za Vás. Počítejte ale s tím, že s tímto úkonem sice nebudete mít žádné starosti, na druhou stranu si ovšem musíte počkat a přizpůsobit se časovým možnostem odhadce banky.

Mnohde se nemusíte trápit ani výpisem z katastru nemovitosti a snímkem z katastrální mapy, banky si je rovněž dokáží obstarat. Pak už jen podáte návrh na vklad zástavního práva, kterým nemovitost zastavujete ve prospěch banky. A zařídíte si povinné pojištění nemovitosti, což můžete vyřešit rovnou s ní u podpisu smlouvy a nemusíte kvůli tomu zvlášť do pojišťovny.

Nová hypotékaRefinancováníAmerická hypotéka
Zadejte nenulovou hodnotu
Zadejte nenulovou hodnotu
1 rok 40 let
1 rok 30 let

Pro nejpřesnější nabídku vyplňte co nejvíce informací

Informace k nemovitosti

pro nejpřesnější nabídku vyplňte co nejvíce informací

Informace o žadateli

Zadejte nenulovou hodnotu

Kontaktní údaje

Nesmí být prázdné
Zadejte 5 číslic
Zadejte 9 číslic
Nesprávný formát
Chci řešit online info

Odesláním formuláře vyjadřujete souhlas s VOP portálu www.hyponamiru.cz

Porovnání běžných hypoték

/
Splátka
Úrok
RPSN
Splatnost
Minimální měsíční příjem
Zaplatíte celkem

Pracujeme na tom

Děkujeme za Váš zájem. Jdeme na tom pracovat, ať můžete bydlet co nejdříve ve vlastním.

Co bude následovat?

Vyplnění hypoteční kalkulačky

HOTOVO
2

Kontrola zadaných údajů

ZPRACOVÁVÁ SE
3

Přidělení hypotečního specialisty

4

Zařizování Vaší hypotéky

Nebyl nalezen žádný vhodný produkt

Co bude následovat?

Naši hypoteční poradci vám zdarma pomohou s výběrem produktu na míru.

Úrok od 2,02%
Reprezentativní příklad
  • U nás získáte individuální úrokovou sazbu.
  • Pomohli jsme už více než 21 000 klientům.
  • Hypotéky vyřizujeme rychle a bez starostí.
  • Nabízíme také odbornou konzultaci.

Napsali o nás

Používáním webů společnosti Hypo na míru s.r.o. souhlasíte s tím, že k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a cílení reklam používají soubory cookie. Více informací

Hledání výsledků...

Zpracování osobních údajů

S ohledem na nařízení Evropského parlamentu a Rady EU č. 2016/679 (GDPR) naše obchodní společnost Hypo na míru s.r.o., IČ: 05736501, přijala Zásady ochrany osobních údajů, ve kterých se dočtete o zpracování Vašich osobních údajů a Vašich právech.

Vzhledem k tomu, že Vaše požadavky bude vyřizovat hypoteční specialista spolupracující s naší společností, rádi bychom Vás požádali o Souhlas se zpracováním osobních údajů.

Souhlasím se zpracováním mých osobních údajů za účelem poskytnutí služby spočívající ve srovnání, nabídce a zprostředkování finančních služeb a produktů v oblasti poskytování spotřebitelského úvěru na bydlení vč. předání osobních údajů externím hypotečním specialistům. Zároveň čestně prohlašuji, že osobní údaje, které jsem poskytl/a jsou přesné, pravdivé a úplné.

Bez udělení souhlasu se zpracováním osobních údajů nemůžeme provést srovnání produktů v hypoteční kalkulačce. Děkujeme za pochopení.