734 688 388

Jak dosáhnout hypotéky bez úspor?

Jak dosáhnout hypotéky bez úspor?
vydáno 14.11.2017

Od dubna letošního roku Česká národní banka zpřísnila kritéria, podle kterých mohou banky poskytovat hypoteční úvěry. Doba, kdy bylo možné získat v bance na koupi nemovitosti plnou výši její ceny, jsou pryč. Jak tedy dosáhnout na hypotéku, přestože nemáte dostatek vlastních úspor?

Pokud nemáte zrovna možnost půjčit si od příbuzných nebo přátel, zbývají Vám prakticky dvě možnosti. Buď sáhnout po klasickém spotřebitelském úvěru, nebo využít stavebního spoření. Druhá varianta je sice cenově výhodnější, ale je třeba přemýšlet v delším časovém horizontu. Abyste z něj totiž mohli čerpat, je nutné na něm spořit minimálně dva roky a mít naspořená určitá procenta z cílové částky (většinou kolem 40 %). Výhodou na druhou stranu bývá státní podpora. Další možností je tzv. překlenovací úvěr.

Centrální banka podobné kroky vidí nerada, je tedy dobré vědět, že pokud sjednáváte úvěr za účelem doplnění hypotéky, neměl by být od stejného bankovního domu (respektive banka a spořitelna spadat pod jednu instituci.)

Stavebního spoření vs. spotřebitelský úvěr

Ze stavebního spoření lze získat řádný nebo překlenovací úvěr. U řádného se úrok pohybuje okolo 3,5 %, u překlenovacího kolem 5 %, zatímco u spotřebitelského úvěru počítejte s úrokem okolo 8 %. U úvěru ze stavebního spoření získáte výhodu delší doby splácení a tím i nižší měsíční splátky (výjimkou nejsou úvěry s dobou splatnosti i 20 let), zatímco u spotřebitelského úvěru je třeba počítat s kratší dobou splácení.

Stavební spoření jako nástroj financování bydlení

Stavební spoření se vyplatí především ve chvíli, kdy potřebujete financovat například menší rekonstrukci. Výhodou je, že se obejdete bez zastavení nemovitosti a ručitele. Pro čerpání úvěru ze stavebního spoření platí tato pravidla – je třeba spořit minimálně dva roky, před čerpáním naspořit minimální hodnotu cílové částky (každá spořitelna má své limity, většinou se jedná o 40 – 50 % hodnoty cílové částky) a dosáhnout hodnoty tzv. hodnotícího čísla (opět má každá spořitelna individuálně). Výhodou je, že úrok při takovém úvěru je fixní a garantovaný po celou dobu splácení úvěru. Další plus je možnost bezplatného předčasného splacení.

Překlenovací úvěr

V případě, že nesplníte podmínky úvěru ze stavebního spoření, je tu ještě druhá možnost, a to tzv. překlenovací úvěr, neboli meziúvěr. Překlenovací proto, že slouží jako úvěr do doby, než splníte podmínky pro čerpání úvěru řádného. Úrok je zde nicméně vyšší a ani předčasné splacení nebývá většinou bez sankcí. A jaký je v praxi rozdíl mezi řádným a překlenovacím úvěrem? U řádného úvěru můžete čerpat rozdíl mezi naspořenými penězi a cílovou částkou, zatímco u překlenovacího si půjčujete částku celou. To znamená, že dál spoříte a zároveň splácíte úroky překlenovacího úvěru. Dlužná částka se tak nesnižuje, začínáte ji splácet až ve chvíli, kdy prakticky dosahujete na úvěr řádný.

Nová hypotékaRefinancováníAmerická hypotéka
Zadejte nenulovou hodnotu
Zadejte nenulovou hodnotu
1 rok 40 let
1 rok 30 let

Pro nejpřesnější nabídku vyplňte co nejvíce informací

Informace k nemovitosti

pro nejpřesnější nabídku vyplňte co nejvíce informací

Informace o žadateli

Zadejte nenulovou hodnotu

Kontaktní údaje

Nesmí být prázdné
Zadejte 5 číslic
Zadejte 9 číslic
Nesprávný formát
Chci řešit online info

Odesláním formuláře vyjadřujete souhlas s VOP portálu www.hyponamiru.cz

Porovnání běžných hypoték

/
Splátka
Úrok
RPSN
Splatnost
Minimální měsíční příjem
Zaplatíte celkem

Pracujeme na tom

Děkujeme za Váš zájem. Jdeme na tom pracovat, ať můžete bydlet co nejdříve ve vlastním.

Co bude následovat?

Vyplnění hypoteční kalkulačky

HOTOVO
2

Kontrola zadaných údajů

ZPRACOVÁVÁ SE
3

Přidělení hypotečního specialisty

4

Zařizování Vaší hypotéky

Nebyl nalezen žádný vhodný produkt

Co bude následovat?

Naši hypoteční poradci vám zdarma pomohou s výběrem produktu na míru.

Úrok od 2,02%
Reprezentativní příklad
  • U nás získáte individuální úrokovou sazbu.
  • Pomohli jsme už více než 21 000 klientům.
  • Hypotéky vyřizujeme rychle a bez starostí.
  • Nabízíme také odbornou konzultaci.

Napsali o nás

Používáním webů společnosti Hypo na míru s.r.o. souhlasíte s tím, že k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a cílení reklam používají soubory cookie. Více informací

Hledání výsledků...

Zpracování osobních údajů

S ohledem na nařízení Evropského parlamentu a Rady EU č. 2016/679 (GDPR) naše obchodní společnost Hypo na míru s.r.o., IČ: 05736501, přijala Zásady ochrany osobních údajů, ve kterých se dočtete o zpracování Vašich osobních údajů a Vašich právech.

Vzhledem k tomu, že Vaše požadavky bude vyřizovat hypoteční specialista spolupracující s naší společností, rádi bychom Vás požádali o Souhlas se zpracováním osobních údajů.

Souhlasím se zpracováním mých osobních údajů za účelem poskytnutí služby spočívající ve srovnání, nabídce a zprostředkování finančních služeb a produktů v oblasti poskytování spotřebitelského úvěru na bydlení vč. předání osobních údajů externím hypotečním specialistům. Zároveň čestně prohlašuji, že osobní údaje, které jsem poskytl/a jsou přesné, pravdivé a úplné.

Bez udělení souhlasu se zpracováním osobních údajů nemůžeme provést srovnání produktů v hypoteční kalkulačce. Děkujeme za pochopení.