734 688 388

Jak dlouho trvá vyřízení úvěru na bydlení a co všechno budete muset podstoupit?

Jak dlouho trvá vyřízení úvěru na bydlení a co všechno budete muset podstoupit?
vydáno 02.01.2019

Chcete koupit nemovitost nebo refinancovat stávající úvěr a zajímá vás, za jak dlouho všechno vyřídíte? Pomůžeme vám se zorientovat, co můžete urychlit a čemu se snažit vyhnout.

Samotné vyřízení hypotéky trvá obvykle dva až čtyři týdny. Ač se v každé reklamě sympatičtí “bankéři” tváří, že vám na dům půjčí téměř do hodiny, proces schválení hypotéky může být rozličně složitý. Mějte na paměti, že o tom, kolik a za jakých podmínek vám banka na nemovitost půjčí, bude rozhodovat celá vaše dosavadní platební minulost i drobné úvěry. Významnou roli pochopitelně hraje také bonita a účel půjčovaných peněz.

Díky našemu online srovnávači můžete z pohodlí domova alespoň vyřídit jednu z nejdůležitějších věcí, a to vybrat samotnou hypotéku a konkrétní banku. V dalším kroku už budete kontaktování konkrétním pracovníkem, který vás krok po kroku bude navádět, abyste se v džungli formalit neztratili. Na vás už potom záleží, jak rychle dokážete patřičné doklady bance dodat (a také trochu na rychlosti pracovníků banky).

 

A jak funguje celý proces?

U koupě již postavené nemovitosti počítejte se čtyřmi týdny. Jeden týden podání žádosti a dodání podkladů bance. Druhý týden zabere vyhotovení odhadu, třetí schvalování a dokládání chybějících dokladů a čtvrtý případné schválení a podpis smlouvy.

Ke každé žádosti o hypotéku je třeba dodat odhad nemovitosti. V praxi to trvá přibližně pět dní (odhadce objekt navštíví, zkontroluje a vypracuje odhad). Některé banky dnes nabízí bezplatné zhotovení odhadu i jeho předložení katastru. Některé nabízí navíc zjednodušený online odhad. U toho stačí vyplnit elektronický formulář a dodat aktuální fotografie nemovitosti. Proces je pak zkrácen na 48 hodin. Je však možný jen u některých nemovitostí a ne všechny banky takovou možnost nabízí.

Vyhotovený odhad včetně všech dodaných podkladů následně posuzuje schvalovatel. Proces schvalování trvá přibližně týden, včetně eventuálního vyžádání dodatečných podkladů.

Při refinancování hypotéky bude proces obdobný, avšak formality se dají stihnout i za dva týdny. Odhad většina bank akceptuje původní (pokud jeho stáří nepřekračuje osm let). Také u dokládání podkladů bude postup jednodušší, protože banky mají přístup k registrům a tak i k vaší platební a úvěrové historii. A čitelný klient je pro banku vždy bonitnější.

Nová hypotékaRefinancováníAmerická hypotéka
Zadejte nenulovou hodnotu
Zadejte nenulovou hodnotu
1 rok 40 let
1 rok 30 let

Pro nejpřesnější nabídku vyplňte co nejvíce informací

Informace k nemovitosti

pro nejpřesnější nabídku vyplňte co nejvíce informací

Informace o žadateli

Zadejte nenulovou hodnotu

Kontaktní údaje

Nesmí být prázdné
Zadejte 5 číslic
Zadejte 9 číslic
Nesprávný formát
Chci řešit online info

Odesláním formuláře vyjadřujete souhlas s VOP portálu www.hyponamiru.cz

Porovnání běžných hypoték

/
Splátka
Úrok
RPSN
Splatnost
Minimální měsíční příjem
Zaplatíte celkem

Pracujeme na tom

Děkujeme za Váš zájem. Jdeme na tom pracovat, ať můžete bydlet co nejdříve ve vlastním.

Co bude následovat?

Vyplnění hypoteční kalkulačky

HOTOVO
2

Kontrola zadaných údajů

ZPRACOVÁVÁ SE
3

Přidělení hypotečního specialisty

4

Zařizování Vaší hypotéky

Nebyl nalezen žádný vhodný produkt

Co bude následovat?

Naši hypoteční poradci vám zdarma pomohou s výběrem produktu na míru.

Úrok od 2,02%
Reprezentativní příklad
  • U nás získáte individuální úrokovou sazbu.
  • Pomohli jsme už více než 21 000 klientům.
  • Hypotéky vyřizujeme rychle a bez starostí.
  • Nabízíme také odbornou konzultaci.

Napsali o nás

Používáním webů společnosti Hypo na míru s.r.o. souhlasíte s tím, že k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a cílení reklam používají soubory cookie. Více informací

Hledání výsledků...

Zpracování osobních údajů

S ohledem na nařízení Evropského parlamentu a Rady EU č. 2016/679 (GDPR) naše obchodní společnost Hypo na míru s.r.o., IČ: 05736501, přijala Zásady ochrany osobních údajů, ve kterých se dočtete o zpracování Vašich osobních údajů a Vašich právech.

Vzhledem k tomu, že Vaše požadavky bude vyřizovat hypoteční specialista spolupracující s naší společností, rádi bychom Vás požádali o Souhlas se zpracováním osobních údajů.

Souhlasím se zpracováním mých osobních údajů za účelem poskytnutí služby spočívající ve srovnání, nabídce a zprostředkování finančních služeb a produktů v oblasti poskytování spotřebitelského úvěru na bydlení vč. předání osobních údajů externím hypotečním specialistům. Zároveň čestně prohlašuji, že osobní údaje, které jsem poskytl/a jsou přesné, pravdivé a úplné.

Bez udělení souhlasu se zpracováním osobních údajů nemůžeme provést srovnání produktů v hypoteční kalkulačce. Děkujeme za pochopení.