734 688 388

Hypotéka pro cizince

Hypotéka pro cizince
vydáno 29.11.2016

Jste-li Čechem s dostatečnou bonitou, dveře k hypotéce máte v podstatě napůl otevřeny. Cizinci jsou na tom u tuzemských bank hůře. Co obnáší poskytování hypoték právě pro ně?

Není cizinec jako cizinec

Postoj banky bude záležet na mnoha faktorech. V případě, že máte v ČR trvalý pobyt (na který získáváte nárok po pěti letech života zde), jste v očích bankovních institucí o něco méně rizikoví než ten, kdo je v České republice přechodně.

Lépe jsou na tom i obyvatelé zemí EU. Do hry vstupuje i skutečnost, jestli se jedná o člena Evropského hospodářského prostoru. Asi nejlépe pak z tohoto hlediska vycházejí občané Slovenska. Celkem bez problémů se ale k hypotečnímu úvěru dostanou i například obyvatelé Spojených států.

Problém může nastat u těch zemí, kde banka tuší zvýšené riziko legalizace výnosů z trestné činnosti nebo financování terorismu. Mezi tyto rizikové státy bývá zařazován například Afghánistán či Turecko. S problémy se ovšem mohou potýkat třeba i ti, jenž pocházejí z Vietnamu.

Které konkrétní faktory hrají roli při posuzování

V případě, že najdete poskytovatele ochotného pořízení hypotéky umožnit, budete se muset podrobit standardnímu procesu ověřování bonity. To v praxi znamená, že banka bude na prvním místě zkoumat příjmy, a to ty z České republiky, ovšem ani příjmy ze zahraničí nebudou přehlíženy, jen musíte prokázat jejich dostatečnou výší. Což platí standardně i pro Čechy - náležitě dokázaný příjem ze zahraničí je vám při žádosti o hypotéku standardně uznán, pokud například pracujete pro mezinárodní společnost nebo za prací dojíždíte.

Univerzálně (bez ohledu na státní příslušnost) platí, že o něco lépe jste na tom jakožto zaměstnanec s pracovním poměrem na dobu neurčitou než coby živnostník. Pak musíte prokazovat, že příjmy dosahují dostatečné výše.

Omezení pro cizince zpravidla též vyplyne z maximální výše poskytnutého úvěru, který bude vzhledem k pro banku zvýšené rizikovosti vesměs pouze na 70 až 85 % zástavní hodnoty nemovitosti. Přičemž stoprocentní hypotéky byly v českém bankovním sektoru z rozhodnutí ČNB již zakázány plošně a se žádostí o ně tak neuspěje ani našinec.

Závěrem lze shrnout, že pokud námi uvedená kritéria zcela důsledně nesplňujete, ještě to neznamená definitivní smůlu, posuzování žadatele (nezávisle na státní příslušnosti) probíhá individuálně a bankovní instituce jsou schopny ústupku, jen se musí vědět, jak na to. Se specialisty z HYPOnaMÍRU jsou Vaše šance na hypotéku rozhodně vyšší.

Nová hypotékaRefinancováníAmerická hypotéka
Zadejte nenulovou hodnotu
Zadejte nenulovou hodnotu
1 rok 40 let
1 rok 30 let

Pro nejpřesnější nabídku vyplňte co nejvíce informací

Informace k nemovitosti

pro nejpřesnější nabídku vyplňte co nejvíce informací

Informace o žadateli

Zadejte nenulovou hodnotu

Kontaktní údaje

Nesmí být prázdné
Zadejte 5 číslic
Zadejte 9 číslic
Nesprávný formát
Chci řešit online info

Odesláním formuláře vyjadřujete souhlas s VOP portálu www.hyponamiru.cz

Porovnání běžných hypoték

/
Splátka
Úrok
RPSN
Splatnost
Minimální měsíční příjem
Zaplatíte celkem

Pracujeme na tom

Děkujeme za Váš zájem. Jdeme na tom pracovat, ať můžete bydlet co nejdříve ve vlastním.

Co bude následovat?

Vyplnění hypoteční kalkulačky

HOTOVO
2

Kontrola zadaných údajů

ZPRACOVÁVÁ SE
3

Přidělení hypotečního specialisty

4

Zařizování Vaší hypotéky

Nebyl nalezen žádný vhodný produkt

Co bude následovat?

Naši hypoteční poradci vám zdarma pomohou s výběrem produktu na míru.

Úrok od 2,02%
Reprezentativní příklad
  • U nás získáte individuální úrokovou sazbu.
  • Pomohli jsme už více než 21 000 klientům.
  • Hypotéky vyřizujeme rychle a bez starostí.
  • Nabízíme také odbornou konzultaci.

Napsali o nás

Používáním webů společnosti Hypo na míru s.r.o. souhlasíte s tím, že k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a cílení reklam používají soubory cookie. Více informací

Hledání výsledků...

Zpracování osobních údajů

S ohledem na nařízení Evropského parlamentu a Rady EU č. 2016/679 (GDPR) naše obchodní společnost Hypo na míru s.r.o., IČ: 05736501, přijala Zásady ochrany osobních údajů, ve kterých se dočtete o zpracování Vašich osobních údajů a Vašich právech.

Vzhledem k tomu, že Vaše požadavky bude vyřizovat hypoteční specialista spolupracující s naší společností, rádi bychom Vás požádali o Souhlas se zpracováním osobních údajů.

Souhlasím se zpracováním mých osobních údajů za účelem poskytnutí služby spočívající ve srovnání, nabídce a zprostředkování finančních služeb a produktů v oblasti poskytování spotřebitelského úvěru na bydlení vč. předání osobních údajů externím hypotečním specialistům. Zároveň čestně prohlašuji, že osobní údaje, které jsem poskytl/a jsou přesné, pravdivé a úplné.

Bez udělení souhlasu se zpracováním osobních údajů nemůžeme provést srovnání produktů v hypoteční kalkulačce. Děkujeme za pochopení.