734 688 388

Co je to refinancování a proč by nás mělo zajímat?

Co je to refinancování a proč by nás mělo zajímat?
vydáno 27.09.2016

Na refinancování nás vábí lákavě vypadající nabídky mnoha bank. Co to ale vlastně přesně je? Skutečně se tento krok vyplatí?

Na refinancování nás vábí lákavě vypadající nabídky mnoha bank. Co to ale vlastně přesně je? Skutečně se tento krok vyplatí? HYPOnaMÍRU na následujících řádcích vysvětlí.

Velmi zjednodušeně bychom mohli říci, že pokud se chystáte refinancovat, tak svůj původní úvěr v podstatě zaplatíte úvěrem jiným. A následně budete opět splácet ten nový. Typicky se to děje u hypotéky, ale refinancovat lze i třeba úvěr ze stavebního spoření. Nicméně v našem textu se zaměříme právě na uvedenou hypotéku. Nejvhodnější doba na její refinancování přichází s koncem fixace. V té době totiž končí klientovi smluvní závazek setrvat u dané banky, stejně jako bance závazek neměnné úrokové sazby. To znamená, že na další fixační období, které klasicky trvá tři nebo pět let, může změnit podmínky, a to leckdy docela zásadně.

Proč vlastně refinancovat?

Stručně a jasně - vy přestáváte mít garantován úrok a máte možnost si domluvit výhodnější. A stejně tak můžete svou hypotéku přesunout k jiné bance. Velmi jednoduše řečeno je tedy cílem takovéhoto procesu ušetřit, úspora tak může být opravdu značná.

Nejvyšší čas, kdy byste se o refinancování měli začít zajímat, nastává zhruba tři měsíce před koncem období fixace. V této fázi byste se na banku spoléhat rozhodně neměli. Její snahou je totiž informovat Vás o tomto faktu co možná nejpozději. Jednoduše proto, abyste neměli na přesun jinam dostatek času. Takže doporučujeme být ostražití a termín si řádně pohlídat.

Řešit to samozřejmě můžete přímo se svou bankou. Ta se vás pochopitelně bude snažit jako svého klienta udržet, což vám na druhou stranu otevírá prostor pro vyjednávání. Můžete si tak zkusit dohodnout opravdu výhodné podmínky.

Jak refinancování probíhá?

Abyste měli představu o tom, co to znamená, rozhodně se ptejte také u konkurence a nechte si předložit jejich nabídky. Ty pak můžete ve své stávající bance ukázat a bilancovat. Pokud vám nebudou schopni nabídnout lepší nabídku, můžete se se svou hypotékou jednoduše přesunout tam, kde je to výhodnější.

Pakliže se pro to rozhodnete, musíte současnou banku požádat o vyčíslení zůstatku úvěru. Musíte si také pohlídat vymazání zástavního práva k nemovitosti a zrušení vinkulace pojistného plnění po uhrazení pohledávky. A dejte bance rovněž vědět i o tom, že hodláte úvěr u ní uhradit mimořádnou splátkou. V nové bance vyplníte žádost o úvěr a přinesete potřebné dokumenty, každá instituce může mít mírně odlišné požadavky.

Do katastru nemovitostí je pak nutno podat zástavní smlouvu. Pak už stačí jen nezapomenout potvrdit vinkulaci pojištění nemovitosti. Posledním krokem je váš podpis na smlouvě o hypotečním úvěru a je refinancováno.

Jestliže je pro vás orientace v bankovním sektoru obtížná nebo nemáte dostatek času na adekvátní prozkoumání všech dostupných variant, nabízí se také jednodušší možnost. Kontaktujte naše specialisty z HYPOnaMÍRU, kteří vše vyřídí za Vás tak, aby Vaše nová hypotéka byla opravdu šitá Vám, přímo na míru.

Nová hypotékaRefinancováníAmerická hypotéka
Zadejte nenulovou hodnotu
Zadejte nenulovou hodnotu
1 rok 40 let
1 rok 30 let

Pro nejpřesnější nabídku vyplňte co nejvíce informací

Informace k nemovitosti

pro nejpřesnější nabídku vyplňte co nejvíce informací

Informace o žadateli

Zadejte nenulovou hodnotu

Kontaktní údaje

Nesmí být prázdné
Zadejte 5 číslic
Zadejte 9 číslic
Nesprávný formát
Chci řešit online info

Odesláním formuláře vyjadřujete souhlas s VOP portálu www.hyponamiru.cz

Porovnání běžných hypoték

/
Splátka
Úrok
RPSN
Splatnost
Minimální měsíční příjem
Zaplatíte celkem

Pracujeme na tom

Děkujeme za Váš zájem. Jdeme na tom pracovat, ať můžete bydlet co nejdříve ve vlastním.

Co bude následovat?

Vyplnění hypoteční kalkulačky

HOTOVO
2

Kontrola zadaných údajů

ZPRACOVÁVÁ SE
3

Přidělení hypotečního specialisty

4

Zařizování Vaší hypotéky

Nebyl nalezen žádný vhodný produkt

Co bude následovat?

Naši hypoteční poradci vám zdarma pomohou s výběrem produktu na míru.

Úrok od 2,02%
Reprezentativní příklad
  • U nás získáte individuální úrokovou sazbu.
  • Pomohli jsme už více než 21 000 klientům.
  • Hypotéky vyřizujeme rychle a bez starostí.
  • Nabízíme také odbornou konzultaci.

Napsali o nás

Používáním webů společnosti Hypo na míru s.r.o. souhlasíte s tím, že k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a cílení reklam používají soubory cookie. Více informací

Hledání výsledků...

Zpracování osobních údajů

S ohledem na nařízení Evropského parlamentu a Rady EU č. 2016/679 (GDPR) naše obchodní společnost Hypo na míru s.r.o., IČ: 05736501, přijala Zásady ochrany osobních údajů, ve kterých se dočtete o zpracování Vašich osobních údajů a Vašich právech.

Vzhledem k tomu, že Vaše požadavky bude vyřizovat hypoteční specialista spolupracující s naší společností, rádi bychom Vás požádali o Souhlas se zpracováním osobních údajů.

Souhlasím se zpracováním mých osobních údajů za účelem poskytnutí služby spočívající ve srovnání, nabídce a zprostředkování finančních služeb a produktů v oblasti poskytování spotřebitelského úvěru na bydlení vč. předání osobních údajů externím hypotečním specialistům. Zároveň čestně prohlašuji, že osobní údaje, které jsem poskytl/a jsou přesné, pravdivé a úplné.

Bez udělení souhlasu se zpracováním osobních údajů nemůžeme provést srovnání produktů v hypoteční kalkulačce. Děkujeme za pochopení.