734 688 388

Co je státní fond rozvoje bydlení a k čemu slouží

Co je státní fond rozvoje bydlení a k čemu slouží
vydáno 01.02.2017

Jakou funkci plní vlastní státní fond rozvoje a kdo jej může využít? Na tyto často kladené otázky vám odpovíme v novém článku zaměřující se na tuto problematiku.

Co je státní fond rozvoje bydlení

Státní fond rozvoje bydlení funguje pod záštitou Ministerstva pro místní rozvoj. Vznikl jako právnická osoba podle zákona č. 211/2000 Sb. Nejvyšším orgánem celé instituce je výbor, který má sedm členů. Na postu předsedy je ministr pro místní rozvoj a všechny členy volí vláda, a to na dobu 4 let. Funkci kontrolního orgánu plní dozorčí rada, která má pět členů. Její zástupci jsou voleni poslanci Parlamentu ČR. Nad chodem fondu pak dohlíží jeho ředitel.

Co je jeho cílem

Jak už vyplývá z jeho názvu, jeho cílem je především podporovat rozvoj bydlení v České republice. Což v praxi znamená snahu o snížení energetické náročnosti budov, péči o stávající budovy (a to tak, aby byl dosažen dostatečný komfort bydlení a snaha zajistit dostupné bydlení všem, včetně skupin obyvatel, které jsou v tomto směru určitým způsobem znevýhodněny).

Jaká je konkrétní náplň jeho činnosti

Fond se zaměřuje na osoby znevýhodněné zdravotně, dále na seniory nebo ty, kterým jejich domovy zničila živelná pohroma. V rámci specializovaného programu nabízí úvěr, který lze předčasně bez poplatků splatit. Stejně tak nemusíte platit za jeho správu a vedení. Současně získáte i možnost odborné pomoci a konzultací zdarma.Další programy se zaměřují právě na snížení energetické náročnosti jednotlivých bytů.

Pro mladé rodiny

Projekt se rovněž soustředí na pořizování bydlení pro mladé. V tomto směru nahradil dřívější tzv. novomanželskou půjčku. Podmínkou získání nízkoúročeného úvěru je, aby vám bylo do 36 let a pečovali jste o dítě, které je mladší než 6 let. Státní fond rozvoje bydlení rovněž nabízí možnost modernizace bytového fondu přímo obcím.

V době svého vzniku měl SFRB pro svou činnost využívat především prostředky získané z privatizace v průběhu období 2000 až 2005 ve výši 33 miliard korun. Za rok 2016 pak SFRB investoval do rozvoje bydlení celkem více než miliardu korun. Finančně náročný provoz představuje také hlavní důvod, proč se čas od času debatuje nad jeho zrušením.

Pokud řešíte financování bydlení, obraťte se na naše specialisty z HYPOnaMÍRU, kteří vyhodnotí Vaši situaci a pomohou s vyřízením všeho potřebného.

Nová hypotékaRefinancováníAmerická hypotéka
Zadejte nenulovou hodnotu
Zadejte nenulovou hodnotu
1 rok 40 let
1 rok 30 let

Pro nejpřesnější nabídku vyplňte co nejvíce informací

Informace k nemovitosti

pro nejpřesnější nabídku vyplňte co nejvíce informací

Informace o žadateli

Zadejte nenulovou hodnotu

Kontaktní údaje

Nesmí být prázdné
Zadejte 5 číslic
Zadejte 9 číslic
Nesprávný formát
Chci řešit online info

Odesláním formuláře vyjadřujete souhlas s VOP portálu www.hyponamiru.cz

Porovnání běžných hypoték

/
Splátka
Úrok
RPSN
Splatnost
Minimální měsíční příjem
Zaplatíte celkem

Pracujeme na tom

Děkujeme za Váš zájem. Jdeme na tom pracovat, ať můžete bydlet co nejdříve ve vlastním.

Co bude následovat?

Vyplnění hypoteční kalkulačky

HOTOVO
2

Kontrola zadaných údajů

ZPRACOVÁVÁ SE
3

Přidělení hypotečního specialisty

4

Zařizování Vaší hypotéky

Nebyl nalezen žádný vhodný produkt

Co bude následovat?

Naši hypoteční poradci vám zdarma pomohou s výběrem produktu na míru.

Úrok od 2,02%
Reprezentativní příklad
  • U nás získáte individuální úrokovou sazbu.
  • Pomohli jsme už více než 21 000 klientům.
  • Hypotéky vyřizujeme rychle a bez starostí.
  • Nabízíme také odbornou konzultaci.

Napsali o nás

Používáním webů společnosti Hypo na míru s.r.o. souhlasíte s tím, že k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a cílení reklam používají soubory cookie. Více informací

Hledání výsledků...

Zpracování osobních údajů

S ohledem na nařízení Evropského parlamentu a Rady EU č. 2016/679 (GDPR) naše obchodní společnost Hypo na míru s.r.o., IČ: 05736501, přijala Zásady ochrany osobních údajů, ve kterých se dočtete o zpracování Vašich osobních údajů a Vašich právech.

Vzhledem k tomu, že Vaše požadavky bude vyřizovat hypoteční specialista spolupracující s naší společností, rádi bychom Vás požádali o Souhlas se zpracováním osobních údajů.

Souhlasím se zpracováním mých osobních údajů za účelem poskytnutí služby spočívající ve srovnání, nabídce a zprostředkování finančních služeb a produktů v oblasti poskytování spotřebitelského úvěru na bydlení vč. předání osobních údajů externím hypotečním specialistům. Zároveň čestně prohlašuji, že osobní údaje, které jsem poskytl/a jsou přesné, pravdivé a úplné.

Bez udělení souhlasu se zpracováním osobních údajů nemůžeme provést srovnání produktů v hypoteční kalkulačce. Děkujeme za pochopení.