734 688 388

ČNB zvedá úrokové sazby, vyřiďte si výhodnou hypotéku včas!

ČNB zvedá úrokové sazby, vyřiďte si výhodnou hypotéku včas!
vydáno 04.02.2018

Zvažujete-li koupi vlastního bydlení pomocí hypotéky, neměli byste s jejím vyřízením příliš otálet. Česká národní banka totiž na konci ledna zvedla základní úrokovou sazbu.

Od této sazby se přitom právě odráží sazby spotřebitelských úvěrů, včetně hypoték. Úrokovou sazbu konkrétně ČNB navýšila o 0,25 procentního bodu na 0,75 procenta. Rozhodnutí centrální banky vysvětlují její lídři snahou ochránit trh před vznikem “bublin”. Pro spotřebitele to však v praxi může znamenat zdražení úvěrů a hypoték.

Pokud tedy přemýšlíte nad pořízením hypotéky, pak je právě teď vhodný čas. Banky totiž toto zvýšení sazby patrně brzy budou muset reflektovat a zohlední jej ve svých cenících. Zvýšení to navíc pravděpodobně nebude v tomto roce poslední.

Co ovlivňuje zvyšování sazeb?

Jakékoli zvyšování sazeb je ovlivněno spoustou faktorů, v tomto případě je zvýšení ovlivněno také poklesem nezaměstnanosti (ta je aktuálně totiž historicky nejnižší). Důvodem pro taková opatření bývá většinou snaha regulace trhu. Prakticky takto centrální banka zbržďuje tempo růstu ekonomiky, aby vyrovnala misky vah.

Chcete si zřídit hypotéku?

Pak raději neotálejte! Podle ekonomů lze další zvyšování očekávat i v průběhu roku a s úvěry nebo hypotékami radí neotálet. To ostatně uvedl na tiskové konferenci i guvernér centrální banky, Jiří Rusnok. “Prognóza růstu české ekonomiky, tak, jak je dneska zpracovaná, vidí v podstatě prostor pro další zvýšení úrokových sazeb v rozsahu jednoho dalšího zvýšení v tomto roce. Ale i to je podmíněno dalšími okolnostmi a vývojem," uvedl.

Diskontní sazba, tedy sazba, na niž jsou vázány například penále za nesplácené úvěry, zůstává na hodnotě 0,05 procent.

Úrokové sazby Česká národní banka naposledy zvýšila začátkem srpna, poprvé od února 2008. Základní úroková sazba tehdy stoupla o 0,2 procentního bodu na 0,25 procenta. Další zvýšení pak následovalo v listopadu, na 0,5 procenta.

Porovnat hypotéky
Nová hypotékaRefinancováníAmerická hypotéka
Zadejte nenulovou hodnotu
Zadejte nenulovou hodnotu
1 rok 40 let
1 rok 30 let

Pro nejpřesnější nabídku vyplňte co nejvíce informací

Informace k nemovitosti

pro nejpřesnější nabídku vyplňte co nejvíce informací

Informace o žadateli

Zadejte nenulovou hodnotu

Kontaktní údaje

Nesmí být prázdné
Zadejte 5 číslic
Zadejte 9 číslic
Nesprávný formát
Chci řešit online info

Odesláním formuláře vyjadřujete souhlas s VOP portálu www.hyponamiru.cz

Porovnání běžných hypoték

/
Splátka
Úrok
RPSN
Splatnost
Minimální měsíční příjem
Zaplatíte celkem

Pracujeme na tom

Děkujeme za Váš zájem. Jdeme na tom pracovat, ať můžete bydlet co nejdříve ve vlastním.

Co bude následovat?

Vyplnění hypoteční kalkulačky

HOTOVO
2

Kontrola zadaných údajů

ZPRACOVÁVÁ SE
3

Přidělení hypotečního specialisty

4

Zařizování Vaší hypotéky

Nebyl nalezen žádný vhodný produkt

Co bude následovat?

Naši hypoteční poradci vám zdarma pomohou s výběrem produktu na míru.

Úrok od 2,02%
Reprezentativní příklad
  • U nás získáte individuální úrokovou sazbu.
  • Pomohli jsme už více než 21 000 klientům.
  • Hypotéky vyřizujeme rychle a bez starostí.
  • Nabízíme také odbornou konzultaci.

Napsali o nás

Používáním webů společnosti Hypo na míru s.r.o. souhlasíte s tím, že k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a cílení reklam používají soubory cookie. Více informací

Hledání výsledků...

Zpracování osobních údajů

S ohledem na nařízení Evropského parlamentu a Rady EU č. 2016/679 (GDPR) naše obchodní společnost Hypo na míru s.r.o., IČ: 05736501, přijala Zásady ochrany osobních údajů, ve kterých se dočtete o zpracování Vašich osobních údajů a Vašich právech.

Vzhledem k tomu, že Vaše požadavky bude vyřizovat hypoteční specialista spolupracující s naší společností, rádi bychom Vás požádali o Souhlas se zpracováním osobních údajů.

Souhlasím se zpracováním mých osobních údajů za účelem poskytnutí služby spočívající ve srovnání, nabídce a zprostředkování finančních služeb a produktů v oblasti poskytování spotřebitelského úvěru na bydlení vč. předání osobních údajů externím hypotečním specialistům. Zároveň čestně prohlašuji, že osobní údaje, které jsem poskytl/a jsou přesné, pravdivé a úplné.

Bez udělení souhlasu se zpracováním osobních údajů nemůžeme provést srovnání produktů v hypoteční kalkulačce. Děkujeme za pochopení.