734 688 388

CBCB aneb jak nás ovlivňuje minulost

CBCB aneb jak nás ovlivňuje minulost
vydáno 23.08.2016

Chcete požádat o úvěr nebo hypotéku? Měli byste vědět, že před schválením si vás banka pečlivě prověří, zejména z hlediska platební schopnosti. Pojďte se s HYPOnaMÍRU podívat, jak celý proces vlastně funguje.

Chcete požádat o úvěr nebo hypotéku? Měli byste vědět, že před schválením si vás banka pečlivě prověří, zejména z hlediska platební schopnosti. Pojďte se s HYPOnaMÍRU podívat, jak celý proces vlastně funguje.

Mezibankovní registry

Od června roku 2002 je v provozu takzvaný mezibankovní registr, provozovaný společností Czech Banking Credit Bureau (CBCB). Úkolem registru je vytvořit aktuální databázi klientů, kteří si v minulosti půjčili od tuzemské instituce peníze. Nezáleží přitom na tom, o jakou finanční výpomoc šlo, zda se jednalo o úvěr, užívání kreditní karty anebo hypotéku. Důležité je, zda byl finanční závazek bez problémů a v termínu splacen.

Princip mezibankovních úvěrových registrů je založen na tom, že banka s jeho pomocí velmi rychle zjistí klientovu platební morálku. Na základě informací z tohoto registru se pak může rozhodnout, jestli úvěr poskytne. Platební morálka pak může společně s dalšími faktory hrát podstatou roli při schvalování hypotéky.

Registr je také užitečný pro notorické “půjčovače”, kteří mohou záznamy v něm využít jako přehled všech závazků.

Pokud ale máte vše v pořádku a finanční závazky z minula nemáte, anebo poctivě splácíte, registr je spíše formalita.

Informace v registru

Registr obsahuje veškeré informace o půjčkách a závazcích poskytnutých bankou, spořitelnou nebo leasingovou společností. Obsahuje kromě osobních údajů také informace o aktuálních závazcích po splatnosti, informace o jednotlivých dlužných částkách a názvy společností, které tyto dluhy evidují. Součástí výpisu je rovněž časová známka, jenž ukazuje, ke kterému datu jsou informace na výpisu aktuální.

Jak zjistím svůj stav v registru

Již na první schůzce se specialisty HYPOnaMÍRU se této problematiky dotkneme a upozorníme klienta na případná rizika a možné zádrhele. Hned od začátku tedy budete vědět, jak si zhruba stojíte a máte tak možnost dořešit všechny prohřešky dříve, než na ně poukáže banka a zamítne Vaši žádost. Myslíte si, že se Vás odstavec výše netýká? To stejné si mysleli i ti, kteří někdy figurovali jako spoluručitelé a neinformovali se, jestli ten, komu ručí, poctivě splácí. Sice reálně nikdy nikomu nedlužili, ovšem registr je nesmlouvavý a komplikace je na světě.

Výpis z registru CBCB je rovněž možné si objednat za poplatek 100 Kč (popř. 200 Kč za za expresní zpracování) z webových stránek www.kolikmam.cz. Za 30 dní od podání a zaplacení žádosti obdržíte výpis z registru elektronicky nebo poštou.

Jak dlouho se záznamy v registru uchovávají

Z registru CBCB se záznamy automaticky odstraňují až po čtyřech letech od zaplacení daného dluhu. Tyto bankovní registry navíc nepotřebují souhlas ke zpracování osobních údajů a snaha o urychlení smazání záznamu je v podstatě bez šance.

Nová hypotékaRefinancováníAmerická hypotéka
Zadejte nenulovou hodnotu
Zadejte nenulovou hodnotu
1 rok 40 let
1 rok 30 let

Pro nejpřesnější nabídku vyplňte co nejvíce informací

Informace k nemovitosti

pro nejpřesnější nabídku vyplňte co nejvíce informací

Informace o žadateli

Zadejte nenulovou hodnotu

Kontaktní údaje

Nesmí být prázdné
Zadejte 5 číslic
Zadejte 9 číslic
Nesprávný formát
Chci řešit online info

Odesláním formuláře vyjadřujete souhlas s VOP portálu www.hyponamiru.cz

Porovnání běžných hypoték

/
Splátka
Úrok
RPSN
Splatnost
Minimální měsíční příjem
Zaplatíte celkem

Pracujeme na tom

Děkujeme za Váš zájem. Jdeme na tom pracovat, ať můžete bydlet co nejdříve ve vlastním.

Co bude následovat?

Vyplnění hypoteční kalkulačky

HOTOVO
2

Kontrola zadaných údajů

ZPRACOVÁVÁ SE
3

Přidělení hypotečního specialisty

4

Zařizování Vaší hypotéky

Nebyl nalezen žádný vhodný produkt

Co bude následovat?

Naši hypoteční poradci vám zdarma pomohou s výběrem produktu na míru.

Úrok od 2,02%
Reprezentativní příklad
  • U nás získáte individuální úrokovou sazbu.
  • Pomohli jsme už více než 21 000 klientům.
  • Hypotéky vyřizujeme rychle a bez starostí.
  • Nabízíme také odbornou konzultaci.

Napsali o nás

Používáním webů společnosti Hypo na míru s.r.o. souhlasíte s tím, že k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a cílení reklam používají soubory cookie. Více informací

Hledání výsledků...

Zpracování osobních údajů

S ohledem na nařízení Evropského parlamentu a Rady EU č. 2016/679 (GDPR) naše obchodní společnost Hypo na míru s.r.o., IČ: 05736501, přijala Zásady ochrany osobních údajů, ve kterých se dočtete o zpracování Vašich osobních údajů a Vašich právech.

Vzhledem k tomu, že Vaše požadavky bude vyřizovat hypoteční specialista spolupracující s naší společností, rádi bychom Vás požádali o Souhlas se zpracováním osobních údajů.

Souhlasím se zpracováním mých osobních údajů za účelem poskytnutí služby spočívající ve srovnání, nabídce a zprostředkování finančních služeb a produktů v oblasti poskytování spotřebitelského úvěru na bydlení vč. předání osobních údajů externím hypotečním specialistům. Zároveň čestně prohlašuji, že osobní údaje, které jsem poskytl/a jsou přesné, pravdivé a úplné.

Bez udělení souhlasu se zpracováním osobních údajů nemůžeme provést srovnání produktů v hypoteční kalkulačce. Děkujeme za pochopení.